banner864

Bilal'in MEB'i bunu da yaptı! 06 Ağustos 2014, 11:17

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya 'Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi' ders kitaplarında 12'nci cumhurbaşkanı olarak Erdoğan'ın adının basılmasını sordu.
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya 'Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi' ders kitaplarında 12'nci cumhurbaşkanı olarak Erdoğan'ın adının basılmasını sordu.


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Milletvekili Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle  Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi. CHP'li Tanrıkulu verdiği soru önergesinde, "2014-2015 eğitim dönemine ilişkin olarak basılan "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" ders kitaplarında "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları" başlığı altında verilen listede henüz cumhurbaşkanlığı seçimi dahi yapılmamışken 12 nci cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan isminin yazılarak basıldığına ilişkin fotoğraflar sosyal medyada paylaşılmıştır" ifadelerine yer vererek Bakan Nabi Avcı'nın şu soruları yanıtlaması talebinde bulundu.


-2014-2015 eğitim yılı için basılan "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" ders kitaplarında "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları" başlığı altında verilen listede henüz cumhurbaşkanlığı seçimi dahi yapılmamışken 12 nci cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan isminin yazıldığı iddialar doğru mudur?

-Bu iddialar doğru ise, henüz seçimler yapılmamışken cumhurbaşkanı adayı olan bir kişinin cumhurbaşkanı olarak yazılmasının gerekçesi nedir?

-Henüz seçimler yapılmamışken bir adayın adını cumhurbaşkanı olarak yazacak kadar kesin bilgiye nereden ulaşılmıştır? Seçim sonuçları Bakanlığınızca nereden bilinmektedir?


"İddialar doğru ise Recep Tayyip Erdoğan'ın adının 12 nci cumhurbaşkanı olarak yazıldığı kitap sayısı kaçtır ve bu kitapların basım maliyeti kaç Türk Lirasıdır?

(İlgili haberimizi okumak için görselin üzerine tıklayın)ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

muharrem elçi :

abd nin kullandığı secsis sayesinde seçim yapılmadan sonucunu biliyorlar.halka da yazılmış senaryoların figüranlığını uygun görüyorlar

ayşe karaba :

hemen noterliklerden birinde bu durum tutanakla tesbit edilsin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar