banner864

Bilgi İşlem Daire Başkanları görevden alındı 16 Nisan 2014, 14:48

Bakanlıklardaki Fethullahçı yapılanmaya yönelik görevden alma işlemlerine bir yenisi eklendi. Üç bakanlığın bilgi işlem daire başkanları görevden alındı. Adli Tıp Kurumu'nda da görevden alma kararları geldi.
Fethullahçı örgütlenmeyle bağlantılı olduğu iddia edilen bürokratlar üçlü kararnameyle başka görevlere atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Dursun Gökmen görevden alındı. SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar da görevden alınanlar arasında.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Volkan Kaplan üçlü kararname görevden alınarak, Bakanlık Müşavirliğine atandı. Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Faruk Töremiş de Başmüfettişliğe atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Turan Yıldız da görevden alındı. Yerine Bakanlık Müşaviri Huzeyfe Yılmaz atandı. Bakanlık Müşaviri Ercan Yavuz, görevden alınan bir diğer isim oldu.

Adli Tıp Kurum'nda da görev değişiklikleri yaşandı. Üçüncü İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliğine, İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Öncel getirildi. Dördüncü İhtisas Kurulu Başkanlığına ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Alaattin Duran atandı. Birinci İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliğine de Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Adem Akçakaya görevlendirildi. Doç. Dr. Fatih Aydoğan ise görevden alındı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar