banner864

Bilirkişi kayıp 12 Aralık 2014, 15:21

Kumpas davalarının daimi bilirkişilerinden olan TÜBİTAK Başuzmanı Hayreddin Bahşi kayıplara karıştı. Danıştay suikasti anına ait görüntüler ve 5 No'lu harddisk ile ilgili raporlarda imzası bulunan Bahşi'yi cemaatin yurt dışına kaçırdığı belirtiliyor.
Kumpas davalarında kritik rol oynayan TÜBİTAK Başuzmanı Hayrettin Bahşi kayıplara karıştı.
Aydınlık gazetesinin haberine göre, Hayreddin Bahşi kumpas davalarında uzun süre görev aldı. Bahşi,  Ergenekon ve Balyoz davalarında ve Danıştay suikastinde "kamera kayıtlarının silindiği" iddiasıyla OYAK Güvenlik yöneticilerine açılan davadaki raporlarının altına imza attı.

Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk 28 Şubat gibi davalarda kullanılan ünlü 5 No'lu harddiskteki sahteciliği gizleyen raporunun altında da yine Bahşi'nin imzası vardı.

Balyoz davasında, Başsavcı tarafından ismen seçilen Bahşi'nin, ataması yapılmamasına rağmen yemin etmeden bilirkişi yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Kumpas davalarında kritik raporlar hazırlayan Bahşi, bir süre sonra TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü Müdürlüğü'ne getirildi.

F tipi örgütle mücadele kapsamında, Bahşi sınıf arkadaşı olan Mehmet Uğur Doğan'la birlikte kurumdan uzaklaştırıldı.

Balyoz davasında hedef alınan komutanlar, Bahşi'nin de aralarında olduğu 3 bilirkişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bahşi suç duyurularının ardından ortalıktan kayboldu. Hayreddin Bahşi'nin cemaat tarafından yurt dışına kaçırıldığı belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar