banner864

Bilirkişi raporu Yargıtay'da 09 Aralık 2014, 19:01

Şüpheli ölümü ile, 5 yıldır tartışmaların odağında olan Eski Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ın ölümüne ilişkin bilirkişi raporu Yargıtay'a iletildi. Bilirkişi raporunda, Oktay'ın ölümüne ilişkin çarpıcı tespitler yapıldığı öğrenildi. Aile, bilirkişi raporu doğrultusunda "olayda ihmali bulunanlar" hakkında şikayette bulundu.
Özel Harekat Daire Başkanı iken şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Behçet Oktay'ın ölümüne ilişkin bilirkişi raporu Yargıtay'da... Ulusal Kriminal Büro'nun hazırladığı rapor Yargıtay'daki dosyaya eklendi.

Behçet Oktay'ın ölümüne ilişkin davanın tek sanığı olan Halil Kesici hakkında Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde beraat kararı verilmiş, temyiz aşamasındaki dosyada Yargıtay kararı bekleniyordu.

Bu aşamada Oktay'ın hayatını kaybettiği olay anına ait eşyaları üzerinde bir kez daha bilirkişi incelemesi yapıldı. Oktay'ın tabancası, saati, ayakkabısı, atlet, fanila, gömlek, yelek, kemer, çorap, şapka, kılıf, fişeklik ve diğer eşyalarının yer aldığı bütün deliller incelendi.

Behçet Oktay'ın kardeşi Şule Oktay, raporla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Oktay, "İstanbul Adliyesi'nin resmi bilirkişi listesinde bulunan Ulusal Kriminal Büro'dan 80 sayfalık GİZLİ bir bilirkişi raporu alarak bunu Yargıtay'daki dosyamıza ekledik. Bu raporda yeni çok önemli bilgi ve belgeler mevcuttur. dedi.

Şule Oktay, özellikle olaydan 2 saat öncesinin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirtti.

"Elimizde belgelere göre son 2 saat içerisinde abimin bir şekilde enterne edildiği görülmektedir. Behçet Oktay'ın ölümünün kimlerin işine yarayacağının, hayatta kalmasının kimleri zora soktuğunun mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir."

Oktay ailesi, bilirkişi raporu doğrultusunda ölümde ihmali olduğunu düşündükleri bazı isimler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.

Naci Eriş
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder