banner864

Bin 150 müdür emekli edildi 16 Nisan 2015, 14:26

Bin 150 Birinci sınıf Emniyet müdürü emekliye sevk edildi. Karar, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Pazartesi günü başlayan Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantısında alındı. Bugün devam edilen toplantıda 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü sınıf Emniyet Müdürlerinin durumu görüşülecek. Rakamın 3 bin 500'e ulaşabileceği belirtiliyor.
 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen İç Güvenlik Paketi ile yetkilendirilen Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 150 1'inci sınıf Emniyet Müdürü'nü emekliye sevk etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu, Pazartesi gününden bu yana süren toplantıda bin 725 1'inci sınıf Emniyet Müdürü'nün durumunu ele aldı.

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz başkanlığında yapılan toplantılarda, Personel Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan dosyalar değerlendirildi.

“Polis şurası” olarak bilinen Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantısında; bin 725 1'inci sınıf Emniyet Müdürü'nden bin 150'sini emekliye sevk etme kararı çıktı.

Yüksek Kurul toplantısı bugün de devam ediyor. Toplantıda 1'inci sınıf Emniyet Müdürleri'nin ardından, 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü sınıf Emniyet Müdürlerinin durumu görüşülecek. Bu rütbelerden de yaklaşık 2 bin 400 polisin emekli edileceği öne sürüldü.

Emekli edilen polislerin birçoğunun, F tipi yapı ile mücadele kapsamında açığa alınan ve pasif görevlere kaydırılan emniyet müdürleri olduğu belirtildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

hasan hasan :

ilahi adaletin tecellisi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar