banner864

Binali Yıldırım'dan koalisyon açıklaması 01 Mayıs 2015, 17:38

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden biri olan, Binali Yıldırım azınlık hükümeti kurulabileceğini söyledi. "Koalisyon yapılamayacağını" belirten Yıldırım, "Olursa Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur" dedi
7 haziran seçimi öncesinde koalisyon senaryoları konuşulurken Cumhurbaşkanı danışmanı, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'dan çarpıcı bir açıklama geldi.

Gazetecilerin koalisyon planlarına ilişkin sorularını yanıtlayan Yıldırım, seçimlerde AKP iktidarının devam edeceğini savundu. Yıldırım "azınlık hükümeti kurulabileceğini" söyledi.

"AZINLIK HÜKÜMETİ OLABİLİR"
Koalisyon ihtimali görmüyorum. Teorik olarak böyle bir sonuç doğarsa da koalisyon olmaz. Ak Parti azınlık hükümeti kurar ve bir yıl içinde tekrar seçim olur. Ama buna ihtimal vermiyorum. Vatandaş belki bizim notumuzu biraz kırar.

HDP ve MHP'nin oyunu artırdığını vurgulayan Yıldırım, Erdoğan'ın alanlara çıkmasını savundu.

Yıldırım, "Bu seçimin bazı zorlukları var. Ak Parti'de nöbet değişiminin test edildiği bir seçim yaşayacağız. Genel Başkan değişmiş olsa da Cumhurbaşkanını vatandaş icranın başı olarak görüyor. Bu doğal bir şey. Yüzde 52 oyla seçilmesi ona böyle bir sorumluluk yüklüyor. Bu fiili bir durum. Cumhurbaşkanının sokağa inmesinden vatandaş rahatsız olmuyor. Doğal lider olarak görevini yapıyor." dedi.
Etiketler

Yorumlar

gungor onan :

hava alirsiniz. vatanpartisi turkiyemizin yegane asil partisidir. korkularindan ismini alamiyorlar. gungor texas

ramaz :

olsada 1 yıl olmaz güven oyu alamaz ekimde seçim olur hayal görme

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar