banner864

Bir Arınç klasiği: Başkan'ın sözleri çarpıtılıyor 04 Kasım 2013, 20:53

Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kızılcahamam kampında, "Kız-erkek öğrenciler aynı evde kalıyor, bu muhafazakar demokrat yapımıza ters. Vali Beye bunun talimatını verdik, bir şekilde denetimi yapılacak” sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.
Bülent Arınç, Başbakan'ın tartışma yaratan sözleriyle ilgili "Bu konu basında da yer aldı ancak bizim Kızılcahamam'da yaptığımız toplantıların parti içi toplantıdır. Bu toplantıların dışarıya yansıması hiç gerçekçi değil. Bunlara bilgi denmez sadece duyum denir" dedi.

Arınç sözlerine şöyle devam etti:

"Gençlik ve Spor Bakanı'na yurtların yeterli olmadığı öğrencilerin dışarıda kaldığı söylenildi. Kredi Yurtlar kurumu 10 yıllık iktadırımızda mukemmel yurtlar yaptı. Ancak yurtlar kafi gelmiyor. Sayın Başbakanımız bu yurtların sayısının arttılrılması talimatını verdi. Sokaklarda eylemlerin yurtlara taşınmasının öğrencileri rahatsız edeceği soylendi. Ozel evde kalan ogrencilere baskınlar yapabileceği konusunda bir konuşmamız da yok görüşümüz de yok. Özel kiralanmış evlerde kimler kalıyor, bizim ilgi alanımızda değil." (soL)
 
Etiketler

Yorumlar

seyhun :

adamlar geziyi yeniden hareketlendirmek için ellerinden geleni yapıyor, gençleri kızdırıyorlar.. niye yapıyorlar acep boyle..

Rüstü Sentürk :

bu adam ne zaman konussa migdem bulaniyor.

serkan acarel :

aglamis mi, aglamis mi, aciklayin, aciklayin, aglamis mi ? kiyamam ben ona :-)

s.k. :

resmen nefret ediyorum bu sahislardan,yeter artik!

ahmet boyalitas :

devam devam.. secimler de kim kazanacak netlesiyor... halkin nefreti uzerinize olsun....namus bekciligine soyundular simdide...

Saban Capulcu :

bunlar basta tsk, gazeteci ve yazarlari sahte belgelerle iceriye tiktilar. simdide sirada üniversite ögrencilerimi var? cünkü bunlardan hertürlü iftira beklenir. bunlar namus bekcilerimi yoksa iftiracilarmi?

mdd :

çarpıtılmışmış.....o zaman düşündüğünüzü dolaylı değil direk konuşun. mertçe.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar