banner864

Bir AVM'de daha bomba bulundu 10 Ocak 2015, 12:57

İstanbul Başakşehir'de bir alışveriş merkezinin önünde, çakmak gazı tüplerine sarılı el yapımı bomba bulundu. Polis, bombayı etkisiz hale getirdikten sonra incelemek için emniyete götürdü.

Vatandaşlar sabah saatlerinde Kayaşehir'de bulunan bir alışveriş merkezi önünde 2 çakmak gazı tüpüne sarılı bir düzenek gördü. Bunun üzerine durum vatandaşlar tarafından polise bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri alışveriş merkezinin önündeki caddeyi güvenlik şeridiyle trafiğe kapattı.

PARÇA TESİRLİ BOMBA

Bomba uzmanı ekipler inceledikleri cismin el yapımı, basınç etkili ve parça tesirli bomba olduğunu tespit etti. Olay yerindeki araştırmalarını tamamlayan polis, bombayı etkisiz hale getirdikten sonra üzerine sarılı olan çakmak gazı tüpleriyle birlikte detaylı olarak incelemek üzere emniyete götürdü. İncelemelerin tamamlanmasının ardından kapanan yol polis tarafından trafiğe açıldı.

SEFAKÖY'DE FÜNYE İLE PATLATILDI

Öte yandan, aynı saatlerde Küçükçekmece Sefaköy'deki bir alışveriş merkezinin karşısında, dershanenin önünde çakmak gazı tüpleri bulunmuştu. Bomba uzmanı ekipler çakmak gazını fünye ile patlatarak etkisiz hale getirdi. DHA

Yorumlar

elif u :

şanslısınız ki patlama metroda olmamış, moskova metrosunda patlama olmuştu bir dönem. çok kayıp vermişlerdi. ben de metrolardan korkuyorum.

Gürhan Salihlili :

rusya'ya ekim ayında eşyalarımı almak için geri dönmüştüm. iki gün kadar kalacağım için de yanıma sıcak tutacak bir mont almadım. hava çok serindi. öğle yemeğine ahotnıy riyat'a gittim. yemeğimi yedikten sonra kalktım ve çıkışa doğru ilerlemeye başladım. birkaç metre ilerledikten sonra durdum ve geri döndüm. hemen gerideki bir giyim mağazasına uğradım. mağazaya adımımı atmamla beraber az önce önünden geçeceğim oyun salonunda öyle bir patlama oldu ki anlatamam. kıl payıyla o patlamadan kurtuldum. insanların halini görecektiniz. o koşuşturmayı, o paniği. her yer duman ve barut kokusuydu. mağazanın çıkışında bir çocuk annesini babasını arıyordu. hemen onu görevlilere teslim ettim ve alışveriş merkezinden çıktım. bu rusya'yı son görüşümdü...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder