banner864

Bir çocuk daha döndü 20 Temmuz 2014, 17:00

2 aydır Diyarbakır'da PKK'ya karşı eylem yapan Lütfüye Bozoğlu, bayramı oğluyla geçirecek. Çünkü Nisan ayında dağa götürülen 21 yaşındaki Sedat Bozoğlu, PKK'dan kaçarak evine döndü. Sedat Bozoğlu, ailesininin Diyarbakır'daki eylemini gördükten sonra dönmeye karar verdiğini söyledi.
Diyarbakır'da aylardır PKK'ya karşı mücadele başlatan bir aile daha evladına kavuştu.

Lütfiye ve Yadin Bozoğlu çiftinin oğlu PKK tarafından kandırılarak dağa götürüldü. 10 Nisan'da dağa götürülen Sedat Bozoğlu için ailesi eylem kararı aldı.

Bozoğlu ailesi, Diyarbakır Dağkapı'daki eyleme katılabilmek için 3 ineğini sattı. Erzurum'dan Diyarbakır'a gitti. Aile, oğlunun dönmesi için her yolu denedi. BDP'li Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi başlattı. Belediye yetkilileri tarafından kovuldu. Ancak baskılara karşı yılmadı. Eylemini diğer analarla birlikte Dağkapı Meydanı'nda sürdürdü.

Lütfiye ana açlık grevine girdi. O da yetmedi siyasetçilere sesini duyurabilmek için Ankara'ya gitti. Ramazan ayında bile eylemine ara vermeden çadırda kaldı.

Lütfiye anne ve Yadin babanın bu çabaları oğlunu geri getirdi. 21 yaşındaki Sedat Bozoğlu, annesinin eylemde olduğunu izleyince PKK'dan ayrılmaya karar verdi.

Akşam saatlerinde Şırnak'a giden Sedat Bozoğlu ailesini arayarak mutlu haberi verdi. İfade işlemlerinin ardından Sedat Bozoğlu ailesine kavuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar