banner864

Bir Erdoğan klasiği 04 Şubat 2014, 17:13

Başbakan Erdoğan Almanya ziyaretinde Şansolye Angela Merkel'le basının karşısına geçti, toplantıda sadece 3 ajansa soru hakkı tanındı, bu durum tepkiye neden oldu. Erdoğan ve Merkel Türkiye'deki seçimleri, patriotlar, Suriye konusunu ve çifte vatandaşlığı görüştüklerini söyledi. Erdoğan patriot sürelerinin uzatılmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.
 Başbakan Erdoğan ve Şansolye Angele Merkel'in basın toplantısında basın kuruluşlarından sadece Anadolu ajansı, Reuters ve El cezire'ye söz hakkı tanındı. Bu duruma bazı basın mensupları tepki gösterdi, liderler ise gülerek salondan çıktı.

İkili arasında Türkiye'deki yerel seçim gündemi konuşuldu.

Bölge ülkeleriyle Türkiye arasında gerilim yaratan patriotlar konusunda Erdoğan Merkel'e teşekkür etti.

Suriye konusunda Erdoğan Birleşmiş Güvenlik Konseyi'ni hedef aldı.

Merkel ise Suriye'de Şam yönetimini destekleyen ülkelerle işbirliğine önem verdiklerini belirtti.

Bir diğer konu Türkiye Avrupa Birliği ilişkilieriydi.

Üyelik konusunda terddütlü olduğunu belirten Merkel, Almanya'da doğanların çifte vatandaş olması konusunda ise olumlu konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Özlem :

Almanyada bizlerin evlerini yaktilar, 9 kisiyi NSU katletti, sadece türklere uygulanan cifte vatandaslik yasasi var, gelen giden din adi altinda gurbetcilerin elimdeki üc kurusu tokatladi, 50 yildir ikinci insan muamelesi görüyoruz.... Vs. Basbakan bunlarin hesabini sormuyor veya vermiyorda millete masal anlatiyor. Merkel alanen sizi AB ye almayacagiz diyor.

ayyıldızın aşığı. :

Türk , kürt ,alevi ,laz ,çerkez, arap, biz bir elin beş parmagı gibiyiz ,biz aynı vucudu taşıyan ayaklarız .biz ayrilamayiz.çünkü biz bilrlikte çok güçlüyüz .seninde korkun bu zaten.onun icin dini kullanarak bizi parcalamak istiyorsun.ama basaramayacaksin.

Cumhuriyet :

Ulkemi karanlığa sürükledin

Salim gençoğlu :

yorum yapacak fazla birşey yok pis kokular bizi boğuyor artık...

yasar :

Küresel sermayenin bir maşası.Tarih senide silecek.

misafir :

türkiye'de gazetecilerin soru sormaya korktukları 2 kişi var, rte ve ft. rte'nin avrupada da aynı taktiği uygulaması çok komik olmuş, türk tipi demokrasi böyle bir şey işte :)

coskun Toktamis :

her zaman avrupaya el acacaksin sen erdogan. !!ne kadar aciz bir ulke yaptin ekmegini yedigin ulkeni!!

VATAN SAGOLSUN :

ab'nin ve abd'nin kuyruguna yapisarak iktidara geldiler ve turkiye'yi kole ettiler bu ulkelere ve bu ulkeler turkiyeyi bu hale getirdiklerinden dolayi mutluluktan dort kose oldular-akp'yi birakmazlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar