banner864

Bir tepki de ABD'den 20 Şubat 2014, 09:35

İnternette sansür yasası ile ilgili ABD'den de bir tepki geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, "Bu yasa, ciddi bir şekilde ifade özgürlüğünü, basın özgürlüğünü ve internet üzerinden bilgiye erişimi sınırlandırıcı potansiyele sahip" dedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan internette sansür yasasına bir tepki de ABD'den geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, "Bu yasa, ciddi bir şekilde ifade özgürlüğünü, basın özgürlüğünü ve internet üzerinden bilgiye erişimi sınırlandırıcı potansiyele sahip" dedi.

Harf, Gül'ün imzaladığı yasayla ilgili Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı temsilcisi tarafından dile getirilen kaygıları daha önce de paylaştıklarını hatırlattı.

Harf, "Bu yasa, ciddi bir şekilde ifade özgürlüğünü, basın özgürlüğünü ve internet üzerinden bilgiye erişimi sınırlandırıcı potansiyele sahip. Bu yasanın aynı zamanda Türkiye'nin iş ve yatırım ortamına da olumsuz etkisi olabileceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylanan yasanın, bu süreçte Parlamento'da veya yasanın uygulanmasında olsun bazı değişikliklere uğrayacağını anlıyoruz. Biz Türkiye'den, daha önce de birkaç kez belirttiğim gibi, temel ifade özgürlükleri ile özgür ve bağımsız medyayı savunmasını bekliyoruz" diye konuştu.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Kartal Uçar :

tamam internete sınırlama da getirdiler, ancak bu batılı denilen yaratıklar hsyk yasası ile yapılanın tam bir insanlık suçu olduğunun farkına niye varmıyorlar ki?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar