Bir tertip daha çöktü 04 Temmuz 2014, 17:24

İzmir Askeri Casusluk davasında 10 tahliye daha geldi. Bu tahliyelerle birlikte, 357 sanıklı davada hiç tutuklu kalmadı.

Bir tertip daha çöktü! paylaşan: ulusalkanal
Askeri Casusluk, fuhuş ve gizli belge bulundurma iddialarıyla başlatılan, donanmanın zirvesine uzanan bir tertip daha çöktü!

357 sanıklı İzmir Askeri Casusluk davasında 10 tahliye kararı çıktı. Böylece davada hiç tutuklu kalmadı.

Balyoz Davasındaki tahliyelerin ardından gözler İzmir'deki davaya çevrilmişti. Savcının tutuklu tüm sanıklar için tahliye istediği davada mahkeme de olumlu karar verdi.

Uzun tutukluluk sürelerine ve AYM ile AİHM'in kararlarına dikkat çeken İzmir 5. Ağır Ceza mahkemesi heyeti, 10 tutuklu sanık hakkında tahliye kararı verdi. 5’i sivil, 5’i asker olan tutukluların yakınları kararı salonda alkış tutarak ve gözyaşlarıyla karşıladı.

Kararda, bugüne kadar mahkemeye göndeirlen tutarsız bilirkişi raporlarına ilikin de önemli bir karar alındı. Heyet, üniversitelerden bilim adamlarından oluşturulacak bir heyetin verileri incelemesine hükmetti.

Karar tarihi bir karar olarak yorumlandı:

"Mahkeme heyeti tarihi bir karara imza attı. Ara karardaki maddelerden birinde, ilk kez TÜBİTAK’ın bilimsel veri inceleme geleneğini bozup üniversitelerden bilim adamlarından oluşturulacak bir heyetin verileri incelemesi görüşünü belirtti. Bu bakımdan da tarihi bir karardır."

Bu tahliye kararının ardından, gözler Anayasa Mahkemesi'nin vereceği İstanbul'daki Casusluk davası kararına çevrildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ahmed Yesevi :

Büyük Türk Milleti'nin bir ferdi olarak gurur duyarım

Ataturk1 :

turkiye'mize oyun kuranlar her zaman kaybetmeye mahkumdurlar. adalet, yuce allah'in emridir! tecavuzculeri disari birakanlar adaleti yuce allah'in adaletini hice saymislardir, masum insanlari da hapse atmislardir, bu kabul edilemez!

yusuf talayhan :

Yazıktır günahtır bu komutanlara kimine balyoz kimine ergenekon kiminede casuz dediler hepside yalandi. Tek bi amaclari vardi kutsal orduyy bitirmek istediler ama basaramiyacaklar bu insanlarin tek bi sucu vardi vatanini seven insanlardi

mehmet çardak :

terti̇p çöktü di̇yorlar .çok doğru fakat, asil çökenler terti̇bi̇ kurgulayanlar. öyle i̇se taraflar yer deği̇şti̇rmeli̇di̇r inş. adalet yerini bulacaktır

cenap aytepe :

eyer yapılan bu haksızlıkların hesabı sorulmaz iftira atanlar yalancı şahitler ortaya çıkarılmazsa artık yolsuzluk hırsızlık yalancılık rüşvet ve bu ğibi olaylar için .bir kanun çıkar ve bu kanunun ismi gemisini yürüten kaptan olur......bizler artık mustafa kemalin askerlerinden çok şey bekliyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar