banner864

Bir tertip daha çöktü! 12 Ocak 2015, 16:12

İstanbul "askeri casusluk" davasında tahliye kararı çıktı. Anayasa Mahkemesi'nin verdiği hak ihlali kararının ardından İstanbul 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi yargılamanın yenilenmesine ve infazların durdurulmasına karar verdi. Cezaevindeki 5 kumpas tutsağı tahliye edilecek.
İstanbul "askeri casusluk" davasında beklenen tahliye kararı çıktı. İstanbul 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi yargılamanın yenilenmesine ve infazların durdurulmasına karar verdi. Mahkeme cezaevlerindeki kumpas tutsaklarının tahliyesine hükmetti.

Mahkeme kararının Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya'daki cezaevlerine ulaşmasının ardından akşam saatlerinde cezaevlerinden tahliyelerin gerçekleşmesi bekleniyor.

Anayasa Mahkemesi'nin İstanbul Askeri Casusluk davasında yeniden yargılama hükmü davanın tüm sanıklarını kapsıyor. 37 kişi hakkındaki yakalama emrinin kaldırılması için de kararın bir örneği infaz savcılığına gönderilecek.

Anayasa Mahkemesi'nin kısa kararında, "Anayasa'nın 36'ncı maddesi ile güvence altına alınan adil yargılanma hakkının ihlal edildiği" belirtilmişti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç hak ihlali kararı verilen toplantıya katılmamış, 9 Ocak tarihli Genel Kurul'a Serruh Kaleli başkanlık etmişti.


İşte o karar:

 
Öte yandan Ulusal Kanal tertiplere tepki olarak ekranının sağ üst köşesinde yer verdiği "İstanbul 'Casusluk Davası'nda 43 subaya özgürlük" ifadesini kaldırdı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap :

bu haksız yere ceza evinde yatanlar ve onların çocuklarının çektiklerinin hesabını kim verecek ...öğle .parelel ...kumpas ...demekle olmaz .bu sahtekarlıklar yapılırken nerdeydiniz.......her şey yazılı hesap sorulacaktır

melsa :

hepsine geçmiş olsun...

Kemal :

asıl tertibin çöktüğü ,türk milletinin birlik ve dirliğini dünyaya gösterdiği günü özlemle bekliyorum.

ahmet kılıç :

genç bahriye subaylarının onurları iade edilmelidir.5 senedir zulüm çektirilen ailelere geçmiş olsun.cenab-ı allah zulüm yapanları ıslah etsin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar