banner864

Birçok ilde operasyon başladı 22 Mayıs 2015, 08:34

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla sabah saatlerinde 19 ayrı ilde eş zamanlı operasyonlar başlatıldı. Aralarında eski Emniyet Müdürleri Ercan Taştekin ile Anadolu Atayün'ün yanı sıra Eski öğretim görevlilerinin de bulunduğu 20'den fazla kişi gözaltına alındı. Gözaltı listesinde 66 kişi bulunuyor
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen F tipi yapılanma soruşturması kapsamında, farklı illerde sabah saatlerinde eş zamanlı operasyonlar başlatıldı.

Aralarında eski emniyet müdürleri, iş adamları Öğretim görevlilerinin de bulunduğu 66 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyon kapsamında, 'Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği yöneticilerinden 20'si gözaltına alındı.

Konya'da Asayiş Şube Müdürlüğü yapan eski Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin de Ankara'da gözaltına alındı.

Tutuklu olan Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün ağabeyi olan, meslekten ihraç edilen Emniyet Müdürlerinden Anadolu Atayün de Ankara'da gözaltına alındı.

Operasyonlarda Mevlana Üniversitesinin kurucu rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam ile eski YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Şaban Çalış da gözaltına alındı.

Ankara'da gözaltına alınan zanlılar Konya'ya götürüldü. Devam eden operasyonlarda gözaltı sayısının artması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder