banner864

Bitlis Valiliği'nden saldırıyla ilgili skandal açıklama 09 Haziran 2014, 11:41

PKK bir saat boyunca roketatar ve tüfeklerle saldırdı, askeri araca 102 mermi isabet etti. Bitlis'te yapılan bu saldırıyla ilgili, Valilik'ten skandal bir açıklama geldi. Açıklamada, "Büyük bir sağduyu ile görevini yürüten güvenlik kuvvetlerinin, saldırıya ateşle karşılık vermediği" ifade edildi.
Bitlis'te Türkiye'yi ayağa kaldıracak bir olay meydana geldi. PKK'lılar, Bitlis-Hizan karayolu Bölükyazı-Çeltikli mevkiinde yol kesti, kimlik kontrolü yaptı. Teröristler, yolu açmak isteyen askeri birliğe bir saat boyunca roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Saldırıda roketler havada uçuştu, askeri araca tam 102 mermi isabet etti. Çevrede otlayan küçükbaş hayvanlara roket isabet etti. 10 küçükbaş hayvan telef oldu.

Saldırıya uğrayan askeri birlik ise teröristlere ateş açmadı. Asker, terörist grubu megafonla uyarmakla yetindi.

Olaya ilişkin çarpıcı açıklama ise Bitlis Valiliği'nden geldi. Açıklamada, "PKK'lıların askerlere yaklaşık bir saat boyunca roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş ettiği" belirtildi.

Valilik, bir saat boyunca hedef gözeterek açılan ateşe, büyük bir sağduyuyla yanıt verilmediğini duyurdu.

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Büyük bir sağduyu ile görevini yürüten güvenlik kuvvetlerimiz, ateşin geldiği alandaki sivillere zarar gelmemesi için ateşe karşılık vermemiş ve olayın başından beri sürekli megafonla uyarı yapmıştır" denildi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Recep Bilici :

önce kaymakam ve valileri tutuklamak lazım demek ki...

vatansever :

askere ateş açana megafon demokratik hakkını kullanan vatandaşa toma gaz cop dayak vs.vay bee ülke ne hale geldi yazıklar olsun!!!

muharrem elçi :

sürgün korkusuyla karşılık vermedilerse akılsızlık etmişler.bu sebeple sürgün yiyen batıya sürgün edilir zaten.daha nereye gönderebilirlerki.ben van başkalede askerlik yaptım orası bile bitlisten iyidir..daha ilerisi de iran..

CENAP AYTEPE :

sağ duyulu davranmaya devam eddi̇n bayrağa saldira si̇zede saldiracaktir

Vatansever :

Boyle sacma sapan bir aciklama DEVLETIN valisine yakismiyor. Askerin eli kolu baglandi. Daha ne kadar surecek bu sacmalik. VATAN SANA CANIM FEDA...

Akın aktütün :

Valilik açıklamasından anlaşılan terör olaylarında etkim olarak megafonsavar kullanılacak bundan sonra.

ali uçar :

vali bey güvenlik güçleri karşılık vermedi diyor eğer güvenlik güçleri karşılık verseleridi sürgünlerden sürgün beğenmeleri lazım aynı 17 aralık yolsuzluk olaylarında sen misin hırsızları yakaladın diye emniyet üst düzey görev lilerin sürgün edildiği gibi sürgün edilmek istememişlerdir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar