"Bizi terörist görmüyorlar" 05 Kasım 2014, 17:03

“Batılı ülkeler bizi artık terörist olarak görmüyorlar” Bu sözler PYD Eş başkanı Salih Müslim’e ait. Müslim, Avrupa Parlamentosu'nda “IŞİD’in Kobani saldırısı ve bölgeye etkileri” konulu konferansta konuştu. Amerikalı ve İngiliz yetkililerle oturup yüz yüze konuştuklarını açıkladı.
PYD Eşbaşkanı Salih Müslim ABD ve Avrupa ülkelerin kendilerini artık terörist olarak görmediklerini söyledi. IŞİD’e karşı savaşta da kendilerine ağır silahlar talep etti.

Gayrı resmi Kürt Dostluk Grubu Avrupa Parlamentosu'nda “IŞİD’in saldırısı ve bölgeye etkileri” konulu konferans düzenledi.

Konferansta konuşan PYD eş başkanı Salih Müslim çarpıcı açıklamalar yaptı. Müslim, “batılı ülkelerin bize olan tavrı IŞİD’in Kobani saldırılarıyla birlikte değişti. Bizi terörist olarak görmüyorlar” dedi. Amerikalılar ve İngilizlerle yüz yüze oturup görüştüklerini söyledi.

Batılı ülkeler tarafından doğrudan muhatap alınmak isteklerini belirten Müslim, IŞİD’e karşı savaşta da kendilerine ağır silahlar verilmesini talep etti.

Başka ülkeler yetkilileriyle de görüşme beklediklerini dile getiren PYD Eş Başkanı, görüştükleri ülkelerle daha fazla işbirliği yapmak istediklerini kaydetti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Mustafa :

siz abd'nin piyonları olarak bu durumdan baya mutlusunuz ama diğer ülkeler terörist görmese bile hep öyle kalacaksınız.

CENAP AYTEPE :

si̇zi̇ ne gördükleri̇ni̇ tari̇h gösterdi̇ vede tekrar gösterecek onlari i̇stedi̇ği̇ vatanimizi bölmek ve kardeş kani akitmak i̇nsan kör olsa bi̇le görür .i̇şte li̇bya .i̇şte suri̇ye i̇şte irak .i̇şte afkani̇stan kendi̇ kendi̇leri̇ni̇ tüketi̇yorlar akilli olun.sana teröri̇st demi̇yor sen mutlu oluyorsun hay seni̇n aklina

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar