banner864

Böceği imamın koyduğu ortaya çıktı 07 Kasım 2014, 12:37

Bursa'da Sosyal Güvenlik Kurumu'na yapılan böcek operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı. Böceği, F Tipi örgütün imamı "T. Y. " adlı bir kişinin yerleştirdiği, gerçeğin Emniyet'e gönderilen bir ihbar mektubuyla açığa çıktığı öğrenildi.
Bursa'da Sosyal Güvenlik Kurumu binasına böcek yerleştiren telekulağın, F tipi örgütün imamı olduğu ortaya çıktı.

Sabah Gazetesinin haberine göre; Bursa emniyetinin SGK'ya yönelik opersyonu 29 Eylül'deki bir ihbar mektubuyla yapıldı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'ne gönderilen ihbar mektubu F tipi örgütün faaliyetlerini de deşifre etti. İhbar mektubunda, 2008'te kurumda çalışmaya başlayan T.Y.'nin, kısa sürede, yöneticilerin yardımıyla Bilgi İşlem Servisi'ne şef yapıldığı belirtildi. T.Y.'nin kurumun bilgisayar ve kamera sistemlerinin bakım onarım işleri ile parça alımlarını yaptığı, hizmet alımlarının da bu kişinin işaret ettiği firmalardan yapıldığı vurgulandı.

Mektupta kurumun 2009'da yeni hizmet binasına taşındığı sırada santral ile bilgisayarlar arasına "böcek" tabir edilen dinleme ve kayıt cihazları yerleştirdiği belirtildi.

İhbar mektubunda T.Y.'nin "F tipi örgüt" adına gazete aboneliği yaptığı, kurum çalışanlarını cemaatin sohbet toplantılarına götürdüğü ve cemaat adına para topladığı bilgisi yer aldı.

T.Y.'nin 30 Mart yerel seçimlerinde 3 ay süreyle Yüksek Seçim Kurumu'nda görevlendirildiği belirtildi. İhbarın ardından KOM ekipleri, savcının talimatıyla SGK'ya baskın yaptı. Kurumun telefonları ve bilgisayarları incelendi. Bilgisayarlardan yedekleri alınarak Bilişim Şubesi tarafından incelemeye alındı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar