banner864

Böceğin ucu Yargıtay'da çıktı 22 Ocak 2014, 16:51

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın odasında bulunduğu iddia edilen "böceğin" izi Yargıtay'da çıktı. Yargıtay'da dinleme cihazının sinyallerini yansıtan bir aparatın bulunduğu iddia edildi. MİT'in incelediği aparatın kriptoyla çalıştığı ve Emniyet'in kullandığı cihazlara benzediği öne sürüldü.
Başbakan Erdoğan’ın odasında bulunduğu iddia edilen "böcek "adlı dinleme cihazının bir ucu Yargıtay'dan çıktı.

Cihazın sinyallarini yansıtan bir aparatın Yargıtay binasının çatısında bulunduğu öne sürüldü.

Cihazın Başbakanlık'ın hemen karşısındaki Yargıtay binasının çatısında bulunduğu iddia edildi.

Bulunan cihazın kripto sistemi ile çalıştığı öğrenildi. İddiaya göre, Kripto sistemi cihazın farklı frekanslardan takip edilesini sağlıyor. Böylece cihaz odadan aldığı sinyallari bir başka noktaya iletiyor.

Cihazın gönderdiği sinyallerin yerinin ise, henüz belirlenemediği iddia edildi.

Bulunan aparat ile ilgili bir rapor hazırlandığı ancak atılacak adımlar için Başbakan'ın dönüşünün beklendiği de belirtiliyor.

Raporda, aparatın Dünya'da sadece İtalya, Almanya ve Avustralya'da üretildiği ve 2010 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü'nün aldığı cihazlara benzediği öne sürüldü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC.Vesile kaynar :

yüzlerce korumanın bulunduğu adört bir tarafı kameralarla dolu olanbir ortamda kim cesaret edebilirki şu kötü ortamı unutturabilmek için yapılmış bir düzmece tıpkı diyerlerini hazırladıkları gibi yanlız bu düzmecede kendileri zarar görmiyecekler billhassa kare gecmeyi düşünüyorlar çok şükürki artık uyandık hiç inandırıcı değil

nurettin şahin :

Ancak böyle anlarlar kimin kimle oldugunu

mehmet :

Yargıtay haddini aşmıştır

Nesil2023 :

yargıtaya operasyon için neden üretmek lazım .. bizde yedik :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar