banner864

Boğaziçi öğrencilerinden Yeni Şafak yazarına yanıt 16 Ağustos 2014, 11:19

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "Boğaziçi, ODTÜ ve Bilkent yıkılsın" önerisine Boğaziçi Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nden cevap geldi.

İşte o açıklama:


Geçtiğimiz gün (15 Ağustos) Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan "Erdoğan'a 20 öneri" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Kaplan "Başka kültürlerin gönüllü acentalığını yapan Boğaziçi, Bilkent ve ODTÜ yıkılmalı" diye buyurmuş.

Aydınlanma düşmanları emperyalizme ve gericiliğe gönüllü acentalık yapadursunlar biz, bilime ve üniversitelere musallat olan bu kokmuş karanlığa yaşamla, kahkahayla, üretimle karşılık vermeye devam edeceğiz. Ne birileri gibi sultanın dalkavuğu ne de birilerinin efendileri gibi din bezirganı olabiliriz. Bizler Haziran’da ayaklanan ve sokakları dolduran Cumhuriyet birikiminin yarattığı “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’’ nesilleriz.

Yıkılacak olan Boğaziçi, Bilkent veya ODTÜ olmayacak,
Aydınlanma karşıtları, ümidin düşmanları yıkılacak!

Boğaziçi Üniversitesi
Atatürkçü Düşünce Kulübü


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

m.bülent başak :

bilime kafaları basmıyor,anlamadıkları her şeyden korkuyorlar.karşılık verecek fikirleri yok çünkü bunlara düşünmek yasak..

c.sümer :

suratından belli zaten ne olduğu...bunları adam yerine koyup da cevap vermeye değmez....bunlar dayakla doğar,dayakla büyür,hayatı boyunca ezberletilenleri söyler,güzelliklerden uzak ot gibi yaşar,ot gibi de ölüp gübre olur....

Janny bird :

Ulan sümdük kafalı işid provokatörü senin derdin ne kaçtane boğaziçi Bilkent ODTÜ var bu memlekette yıkıp ta imam hatip mi açacaksınız işidli imam yetiştirip suriyeli Iraklı bayanların ırzınamı geçeceksiniz ulan it herifler o Üniversitelerde Türkiye'nin savunma sanayisi dahil birçok alanda bilim üretiliyor hastahanelere gittiğinde aman doktor bir çare diyorsun ya ha onlar oralarda yetişiyor pis tiran

semra kılıç :

güzel yanıt.anlayana.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder