banner864

Bölünmenin ekonomisi oluşturulacak! 15 Temmuz 2014, 16:10

AKP-PKK işbirliği ile, özekliğin ekonomi modeli oluşturuluyor. PKK'nın yan kuruluşu Demokratik Toplum Kongresi, özerkliğin ekonomi programını, Demokratik Ekonomi Konferansları ile belirleyecek. AKP de DTK'ya yeni bir açılım paketi ile destek verecek

15 PKK EKONOMI MODELI paylaşan: ulusalkanal
PKK'nın yan kuruluşu Demokratik Toplum Kongresi, özerkliğin ekonomi programını belirlemek için Demokratik Ekonomi Konferansı düzenliyor.

Ekonomi konferasnlarına Batman ve Mardin'de düzenlediği hazırlık toplantıları ile başlayan DTK, bir sonraki konferansı 19-20 Temmuz tarihlerinde Şanlıurfa ve Van'da düzenleyecek.

AKP'nin bilgisi dahilinde gerçekleştirilecek konferasnların son halkası Eylül ayında yapılacak. 14 Eylül'deki Demokratik Komünal Ekonomik Modeller çalıştayıyla Eylül ayının son haftasında düzenlenecek olan toplantıya yön verilecek.

Toplantılarda, özerklik modeline uygun ekonomi programı çıkarılacak. Bölgedeki yer altı ve yer üstü kaynakların kullanımı, gelirlerin harcanması ve yerel yönerimlerin daha da özerkleştirilmesi görüşleri konferasnlarda öne çıkacak.

PKK, konferanslarla ekonomi modeli oluştururklen hükümetin de yeni açılım paketini Eylül ayında kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Konferaslarda ele alınan konuların hükümetin açılım paketine de girmesi bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar