banner864

Bomba ihbarı yapılan uçaklardaki şok tesadüf! 10 Mayıs 2015, 16:28

Atatütk havalimanında hareketli anlar yaşandı. İstanbul-Frankfurt seferini yapan Alman uçağının pilotu, bomba şüphesi ile Kırklareli üzerinden İstanbul'a geri döndü. 3 saat sonra bu kez Türk Hava Yollarına ait bir uçağa bomba ihbarı yapıldı. Iki uçak arasında dikkat çeken bir nokta vardı.
 Son dönemde THY uçaklarına yönelik bomba ihbarlarına bir yenisi eklendi.

Sabah saatlerinde Alman Lufthansa Havayolları’nın İstanbul-Frankfurt seferini yapan LH-1305 sefer sayılı yolcu Kırklareli üzerinden İstanbul'a geri döndü. Uçağı geri döndüren, pilotun kargo bölümünde duyduğu ses oldu.

Ataürk havalimanına inen uçakta uzun süre bomba araması yapıldı.

1305 sefer sayılı Alman Havayollarına ait uçaktaki aramalar sürerken, saat 10’da Türk Hava Yolları’nın TK-1305 sefer sayılı İstanbul-Malaga seferini yapan uçağı Atatürk Havalimanı’ndan havalandı.

Uçak havalandıktan kısa bir süre sonra emniyet ekiplerine yapılan bomba ihbarı nedeniyle THY uçağı geri döndü.

Her iki uçakta Atatürk havalimanında güvenli bölgeye çekilerek ayrıntılı bomba aramasından geçirildi. Aramalarda bomba bulunamadı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Yasemin :

turk hava yollari avrupa icin buyuk bir rekabet bu yuzden bazi gizli gucler thy nin adini kirletmeye calisiyor thy avrupada en tercih edilen hava yollari sadece avrupa degil asya amerika da cok begenilen bir sirket butun bu karalamalar o yuzden .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar