banner864

Bordo Bereliler Irak'a gitti 22 Kasım 2014, 19:44

Türk askerinin, Peşmergeye eğitim vereceği açıklandı. Özel Kuvvetlerden 35 Bordo Bereli'nin bu kapsamda Kuzey Irak'a geçtiği belirtildi.
Türk askerinin Peşmergeye eğitim vermesi konusunda ilk adım atıldı. 35 Bordo Berelinin eğitim için Kuzey Irak’a gitti. 
Özel Kuvvetler mensubu Bordo Berelilerin Peşmerge eğitimlerine başladığı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kuzey Irak ziyaretinde açıklandı. 

Eğit-donat kapsamındaki eğitim Diyana Eğitim Merkezi ve sınır hattı Zaho'daki Berseve Kampı'nda verilecek. Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan 35 Bordo Bereli, peşmergeye Türkiye'nin Kuzey Irak'a gönderdiği silahların nasıl kullanılacağını öğretilecek. 

Eğitim faaliyetleri kapsamında silah eğitimleri dışında bilgi paylaşılmadı. Başbakan Davutoğlu da Erbil'deki ziyaretlerinin ardından Peşmerge Bakanı Mustafa Seyit Kadir ile bir araya geldi. 
 
Peşmerge birliklerinin Diyana'daki eğitim kampına giden Davutoğlu, Peşmerge Birliğini alanda ziyaret eden ilk yabancı başbakan oldu. Davutoğlu'nun ziyaret ettiği Soran ilçesindeki eğitim kampının, PKK’nın önemli kamplarından Hakurk’a yakınlığı dikkat çekti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Cihan Aksel :

cok akıllıca bir davranış. Sizden de bu beklenirdi. Bugun eğitin yarın gelsin bizi vursun bunlar. Hangi Kafayı yasıyorsunuz siz? Mahvediyor bizi bu aldığınız kararlar. Allah akil fikir versin size.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar