banner864

Böyle AKP propagandası görülmedi... 25 Mart 2014, 16:29


17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonunun ardından Cemaat ve AKP arasındaki tansiyon iyice yükseldi. Özelikle internete sızdırılan ses kayıtları ülke gündemine bomba gibi düştü. Birbiri ardında düşen ses kayıtlardan sonra kamuoyuna yapılan açıklamalarda, “25 Mart’ta düşecek olan kayıtlardan sonra Tayyip Erdoğan ülkeyi terk edecek” vurgusu yapıldı
 Bu açıklamalardan sonra gözlerin 25 Mart’a çevrildiği günde AKP’liler tarafından tertiplendiği anlaşılan, “wwww.tayyipvedefne.com” isimli bir internet sitesi oluşturuldu. İsim hakkının Cenk Ay adlı kişi tarafından alındığı tespit edilen siteye sabah saatlerinde ziyaret eden yurttaşlar, “Turpun büyüğüne kalan zaman” üst başlığı altında bir zaman sayacı konulan ve altına, “Defneler, Nimetler arasında gezen Başçalan” yazılı olan bir web sitesi ile karşılaştı.


 Çok kısa zamanda 665 bin 979 kişi ziyaret etti. Öğlen saatlerine doğru yine aynı siteden açıklamaya göre, “Yoğun saldırı altındayız, emniyet peşimizde” denilerek kamuoyunun dikkatini iyice üzerine çeken web sitesi son olarak 15:15’te malum  videonun yayınlanacağını kamuoyuna açıkladı
 Siteden yapılan açıklamada denildiği üzere tam 15:15’te bir video yayınlandı. Ancak yayınlanan video beklenenin aksine bir video ile karşılaştı. Defnevetayyip.com sitesinden yapılan açıklamada, “iftiralarla, hakaretlerle beslenenler için buyurun gelsin” yazısının altında Erdoğan’ın 2014 yerel seçimleri için hazırlanan video klip yayınlandı.


 Kısa sürede Erdoğan lehine yapıldığı anlaşılan  bu propaganda sürecinde başta ünlü sunucu Defne Samyeli olmak üzere Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun isimi de böylece kullanılmış oldu. Defne Samyeli daha önceden katıldığı bir televizyon programında bu tertibi düzenleyenler hakkında şikayetçi olacağını ifade etmişti.

ulusalkanal.com.tr
 
 

Yorumlar

Ataturk1 :

bu site ile kamuoyunun ne kadarinin ona karsi oldugunu olcmeye calisan akilli insanlarin muhakkak bir korkusu var demektir. korkmakta da haklidirlar,cunku turk milleti karsilarindadir!

zafer :

bir kimseyi bel altından vurmak , elbette, ahlaki bir davranış değildir, bu, böyledir. buna karşılık; baykal ve diğer mhp'lilerin özel hayatlarına ilişkin kasetler çıktığı zaman meydan meydan "bu, özel değil, genel, genel" diye bağıran tayyip o esnada ahlakdışı birşey yapmıştır ve bu ülke bugün bu kişinin idaresi altında habire gerilmekte, ahlaki değerlerini her geçen gün erozyona uğratmaktadır!!!

vatandaşş :

yazıklar olsun untmayınki bu dünyanın ahiretide var

mdd :

rte için iki kadını (defne ve nimet)harcamak bu kadar basitmi. işte akp kafa yapısı. onlar için kadın sadece meta dır

Nedim ayer :

rüzgar eken fırtına biçer iktidar partiside hakkettiini fazalasıyla sandıkta alacak ...halkımız gereken dersi verecek...

Funda Kağız :

gitsin artık tayyip. Böylece kendisi de anlamıştır ne kadar çok onu istemeyenlerin olduğunu. Çok iyi anlamıştır artık insanlara kin ve nefreti nasıl aşıladığını

Sabahattin Toluk :

9/11 olaylarindan 6 ay once amerika ya dunyanin her tarafindan sunucu davet edildi amerikan propagandasini aynen ulkelerinde tekrar etsinler diye. bu hanim 6 ay once kanser icin amerika ya giden degilmi?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar