banner864

Böyle vahşet görülmedi 16 Aralık 2014, 11:33

Elazığ'ın Baskil ilçesinde AKP'li belediyenin zehirli iğnelerle vurduğu ileri sürülen köpeklerden biri temizlik işçileri tarafından çöp aracına atılarak preslendi
 Elazığ'ın Baskil ilçesinde vatandaşlar, köpeklerin AKP'li belediye tarafından zehirli iğneyle vurularak öldürüldükten sonra çöp aracında attıklarını ve preslediklerini iddia etti. İlçe merkezinde kaldırım üzerinde iğneyle vurulduğu iddia edilen bir köpek temizlik işçileri tarafından alınarak çöp aracına atılma anı kameralara da yansıdı.

Kamerayı fark eden temizlik işçileri, köpeğin canlı olduğunu, kalkmaması için çöp aracına atarak üzerini kapattıklarını ileri sürdü.

İlçe sakinlerinden Azam Özdemir ise, "Köpekleri bu şekilde alıyorlar içine atıyorlar. Bazen 3'er 3'er atıp presleyip götürüyorlar" dedi. Kendilerine ait köpeğinde vurulduğunu anlatan Ali Özdemir de,

"Köpekleri iğne ile vuruyorlar, çöp aracına koyarak pres yapıyorlar. 2-3 ayda bir köpeklerin hepsini böyle zehirliyorlar. Köpekleri hayvan barınaklarına götürsünler. Devlet bir kedi için itfaiye seferber ediyor, bunlar da burada zehirleniyor.Bunlarda barınaklara götürülsün" diye konuştu. 

 

İHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar