banner864

Bozdağ'dan Öz'e tepki! 09 Ocak 2014, 10:32

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün "Başbakan beni tehdit etti" açıklamasıyla ilgili konuştu. Bozdağ, "Savcılar şov yaparsa adalete güven azalır" dedi. Bozdağ, HSYK'nın Öz'e açıklama izni verme yetkisinin de olmadığını söyledi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz'ün "Başbakan'dan tehdit aldım" iddiasıyla ilgili konuştu.

Bozdağ, "Artık Türkiye'de, şov yapanlarla hukuku işletenlerin ayrılması lazım. Başbakanlıktan açıklama yapıldı, iftira olduğu açıklandı.Savcılar Anayasa ve hukuk çerçevesinde görevlerini sürdürmeli. Bunun yerine şov yaparlarsa o zaman kendilerine olan güvenin ve adalete olan inancın zayıflamasına yol açarlar" dedi.

Bozdağ, HSYK'nın Zekeriya Öz'e açıklama yapması için izin vermesini de eleştirdi, "HSYK'nın böyle bir yetkisi yok" dedi.

Zekeriya Öz, "Başbakan'dan gönderilen iki kişi bana soruşturmaların durdurulması, yoksa bedelin ağır olacağını söyledi" demişti.

 
İlgili haberi okumak için tıklayın

Etiketler

Yorumlar

Fulya :

Adalete inancı olan kaldı mı diye sormak gerekiyor aslında

Ayşe temiz firinci :

Bakan bozdag halkın adalete olan güvenin sarsılmaması konusunda bu kadar hassas ise yolsuzluk operasyonu konusundada aynı hassasiyeti bekliyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar