banner864

Bu 5 araç her yerde aranıyor! İstanbul'da bomba yüklü araç alarmı 27 Temmuz 2015, 10:33

PKK ve IŞİD'in şehir hücreleri ve dağ mevzilerine karşı operasyonlar düzenlenirken şehirlerde de terör saldırılarına karşı alarm verildi. İstanbul'da metro istasyonlarında tehlikeye karşı bomba uyarısı yapılırken, 5 şüpheli aracın plakası da tüm birimlere dağıtıldı.
Türkiye'nin PKK ve IŞİD merkezlerine yönelik operasyonları sürerken emniyet güçleri terör saldırısına karşı uyardı. Son dönemde yaşanan terör saldırılarının artabileceği istihbaratı, emniyeti alarma geçirdi. Büyük şehirlerde güvenlik tedbirleri üst düzeye çıkarıldı.
 
İstanbul Valiliği ilçe emniyet müdürlüklerine bomba uyarısı yaptı. İstanbul'daki tüm ilçe emniyet müdürlüklerine gönderilen yazıda özellikle metro istasyonlarına dikkat çekildi. Valilik; Yenikapı, Hacıosman, Osmanbey ve Taksim metro duraklarına yönelik saldırı uyarısında bulundu.
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü de tüm birimlere uyarısı yazısı yazı göndererek bomba yüklü olduğu öne sürülen 5 araç plakası dağıttı. Bomba imha uzmanlarının olası bir tehlike için hazır bekletildiği öğrenildi. 

İstanbul ve Bursa civarında olabileceğinden şüphenilen 4 çalıntı araç içinde uyarı yapıldı. İkisi kamyon dört çalıntı araçla ilgili İstanbul ve Bursa emniyetleri bilgilendirildi. Belirtilen araçların görüldüğü yerde güvenlik önlemi alınarak çevirilmesi ve araçlara bomba imha uzmanlarının müdahale etmesi istendi.
 
Emniyet personeli için de güvenlik önlemleri artırıldı. Gece saatlerde görev yapacak personel ek tedbirler konusunda uyarılırken çelik yelek kullanılmadan görev yapılmayacağı belirtildi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

İsmail Saykal :

Açılım yapıyoruz açılım Geldiğimiz noktaya bakın..

aykut :

Yüce rabim türk askerlerimizi işid terörden korusum

sila :

Allah korusun isid saten tam.bi.. tovbe tovbe bide pkkaliar cikti

isimsiz :

yani dikkatli olun

esma gül gökkaya :

ALLAH korusun

batu :

Hemen bulunsun lutfnnnnnnnnnn

Tanjukaba :

Turkiyeyi 3 5 serefsiz kopek durduramaz bizim turkiyemiz nelerin ustunden geldi turkiyenin boyle ulu bir onderi varken kimse turkiyeye dokunamaz

Uyan ! :

Anlasilan hakan fidan erken secim icin mit in araclarini görevlendirmis !

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar