Bu ayrıntıyı kimse görmedi 27 Mart 2014, 17:06

Ve Dışişleri Bakanlığı resmi bir açıklamayla hem toplantıyı, hem de ses kaydını doğruladı. Toplantının ise 13 Mart'ta gerçekleştiği ortaya çıktı. Olay bir anda Ankara'yı karıştırdı. Cumhurbaşkanı Gül, Dışişleri Müsteşarı Sinirlioğlu'nu çağırdı. Ses kaydının internete düşmesinden birkaç saat sonra ise Youtube, TİB tarafından yasaklandı. Dışişleri'nde ise didik didik böcek aranması yapıldı.

Bu ayrıntıyı kimse görmedi paylaşan: ulusalkanal
Türk askerini Suriye'de savaşa sürme planlarını içeren ses kaydıyla ilgili Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık, hem ses kaydını hem de toplantıyı doğruladı. Yalnızca bazı bölümlerin tahrif edilerek yayımlandığı belirtildi.

Toplantının tarihini ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 14 Mart'ta Van'da yaptığı bir konuşması açık etti. Toplantının 13 Mart'ta gerçekleştiği ortaya çıktı.

Ses kaydının ardından Ankara'da hareketli saatler yaşandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nu makamına çağırdı.

Dışişleri Bakanlığı'nda ise hummalı bir çalışma başladı. Bakanlık'ta didik didik böcek arandı. Arama ses kaydındaki toplantının adresini de belli etti.

Ses kaydının Youtube'a düşmesinin hemen ardından TİB harekete geçti. Youtube'a erişim yasaklandı. TİB kararı, GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine tebliğ edildi.

Ankara Başsavcılığı da ses kaydını yayınlayanlarla ilgili soruşturma başlattı. 

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

T.C. Cüneyt :

Bide gizlilikten bahsediyorlar yayınlıyanlar için vatan haini diyorlar sizin yaptığınız ne resmen ülkeyi savaşa itiyorsunuz sebeb akp çıkarları. Bunların hesabını çok acı bir şekilde vericeksiniz.

salım oguz :

bu yazılanlara baktıgımda ne kadar vatanın ve mıllletını dusunen kıtleye sahıbız

ankarali06 :

arkadaslar....vatan düsmanin elinde....bunlar ne türk, ne de müslüman,...böyle bir sey olamaz ya! ne günlere düstük, atamiz bunun böyle gelecegini 100 yil önce görmüstü, o yüzden genclere sesleniyordu!!!

muharrem elçi :

pazar günü de milletin oy kullanacağı sandıklara erişimini engelleyin.size yakışan budur

sydneyden turan :

tam diktatorluk heveslisi bu adam nasil bu gorevde duruyor hayret birsey.

umit aslan :

türk askerini suriye'de savaşa sürmek için yapılan tüm faaliyetler, açıkça vatana ihanettir. bunu yapanlarda vatan hainidir.

gulcan saadet :

Bu hükümet derhal istifa ederek, onurlu bir davranış sergilemelidir...

koray gür :

Yasaklanması bir şey ifade etmiyor. Sosyal medyayı yasakladığınız kadar hızlı gideceksiniz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar