banner864

Bu belgeyi almadan balık tutamayacaksınız! 12 Kasım 2013, 17:56

Su ürünleri yasası değişiyor. Meclis'e gönderilecek olan Su Ürünleri Kanun Tasarısı Taslağı'na göre balıkçılara ve balıkçı teknelerine yönelik kurallar sil baştan belirleniyor. Örneğin Haliç'te olta atan bakanlıktan izin alacak. Hamsi avlayana üniversite diploması sorulacak. İzinsiz balık tutana ise para cezası var.
Güneş doğmadan uyandınız, hazırlığınızı yaptınız ve balık tutmak üzere yola koyuldunuz. Oltanızı keyifle suya bırakmadan önce bir kez daha düşünün, çünkü artık bunun için bakanlıktan izin almanız gerekecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, balıkçılara ve balıkçı teknelerine yönelik kuralların sil baştan belirlendiği "Su Ürünleri Kanun Tasarısını" tamamladı. Tasarıya göre, 18-60 yaş arasındaki kişilerin spor veya dinlenme amaçlı balık avcılıkları Bakanlık iznine bağlanacak.

Hobi amaçlı balık tutmak tarihe karışacak. Bakanlıktan belge almadan balık tutanlara ise 200 lira ceza kesilecek.

Söz konusu madde "hobi amaçlı balık tutmayı" ifade ettiği için deniz kenarı ya da göl gibi yerlerden olta sallayarak balık tutanlar da bu kapsama girecek
Yani Boğaz'da, Haliç'te ve Galata köprüsünde balık tutanlar da izin belgesi almak zorunda kalacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Niyazi yilmaz :

Hatay'da yaşıyorum amatör balıkçıyı m peki belge istemiyormusbelgeyi nerden veya hangi kurumdan alacazbilgilendirirmisiniz saygilarimla

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder