banner864

Bu bir hukuk mücadelesi 10 Aralık 2014, 20:45

Tartışmalı Cumhurbaşkanlığı konutu Ak Saray Anayasa Mahkemesi'nin gündeminde. Yüksek Mahkeme'nin önümüzdeki günlerde sarayın kaçak olup olmadığı noktasında karar vermesi bekleniyor. Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yüksek mahkemeden olumsuz bir karar gelmesi durumunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceklerini söyledi.
Milyarlarca liraya malolan Aksaray hakkında son sözü Anayasa Mahkemesi söyleyecek.

Yüksek Mahkeme saray hakkındaki iddialarla ilgili başvuruyu jet hızıyla gündemine aldı.

Mahkemenin kısa bir süre içinde sarayın akıbeti konusunda karar vereceği belirtiliyor.

Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Ankara Şubeşi, Aksaray'ın dava süreciyle ilgili bir açıklama yaptı.

Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar götürüceklerini söyledi.

Candan Erdoğan’ın bu sözlerine de yanıt verdi. “sarayda 2000 oda olduğunu biliyoruz” dedi.

Ak Saray’ daki lüks harcamalara da değinen Karakuş Candan, bir klozetin ücretinin 8-9 yurttaşın maaşına denk olduğunu vurguladı.


Haber:Burcu Kahriman
Kamera:Uğur Marangoz
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Saban :

atatürk orman ciftligine o kadar agac kesilerek yapilan bu kac-ak saray'i bir türk olarak icime sindiremiyorum. 1150 odali saray 5 milyar dolara mal oldugu söyleniyor. yahu! tayyip bugüne kadar dünyaya gelmis gecmis bütün hükümdarları solladi. bir klozetin fiyati 10 tl. oldugu söyleniyor.

Selim Özten :

Yapmayın arkadaşlar, ne diyorsunuz siz. Milletin yani bizim para ile yapılan devlete tahsis edilmiş sayarız. Bendensin derler ya. Daha önce de söylemiştim bu adam daim değil ya. Masrafa yazık başka bir şey olarak kullanılır müze mesela. Saygılar.

E.özaydin :

burada ak sarayin lüks olmasi sorunu degil,bu saray kacak yapidir,eger hukuk geregi dozerler is makineleri bir gecekondunun yikimini , hakli ise , bu da sray konudur , yiklimalidir , ve de orasi temizlenmeli , bu temizleme ücreti arti yikim ücreti tayip beye ödetilmeliedir ,geri kalan yolsuzluklri icin görevli ise mahkemelerdir , savcilardir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar