banner864

Bu bir ihanettir 10 Şubat 2014, 18:32

Türk Ordusunun milyon dolarlık sonar sistemlerini üreten komutan, askeri casusluk tertibiyle hedef alındı. Milli Savunma Bakanlığı'nın Türkiye'de çalışmasına engel olduğu Deniz Mühendis Yarbay Özhan Düzenli, Singapur Ordusu'na danışmanlık yapmaya başladı. Türkiye, sonar sistemlerinde tek olan Yarbay Düzenli'yi tertip nedeniyle kaybetti. İşte o skandal haber...
 Türk Deniz Kuvvetleri adına milli sonar sistemini üreterek Türk Ordusu'nun dışa bağımlılığına son veren komutanı tertiple Türkiye'den kaçırdılar.

Deniz Mühendis Yarbay Özhan Düzenli, Türk Deniz Kuvvetleri'nin parlak subaylarından biriydi. Geliştirdiği milli sonar sistemiyle, Deniz Kuvvetleri; Akdeniz, Karadeniz ve Ege'de önemli bir üstünlük sağladı. Dünyayı hayrete düşüren sistemi Türkiye'nin milli kaynaklarıyla üretti.

Yarbay Düzenli'nin bu başarısı, ödül yerine ceza getirdi. O komutan İzmir Askeri Casusluk tertibiyle hedef alındı. Tutuksuz sanık oldu.

Türk Deniz Kuvvetleri'ne çağ atlatan komutan Özhan Düzenli, tertibin ardından bir de bürokratik engellerle karşı karşıya kaldı. Tertibin hedefi olunca Türk Ordusu'ndan istifa eden Düzenli, HAVELSAN'da çalışmak istedi. Ancak Milli Savunma Bakanlığı, o komutana ambargo koydu.

Deniz Yarbay Düzenli için istenen "şahsi güvenlik belgesi" aylarca verilmedi, iş sürüncemede bırakıldı.

Gelinen noktada Özhan Düzenli'nin Türkiye'de kalma şansı AKP eliyle engellenmiş oldu. O da HAVELSAN'dan da istifa ederek Singapur Ordusu'na danışmanlık yapmaya başladı.

Düzenli'nin milli sonar sistemi; Türkiye'nin Akdeniz, Karadeniz ve Ege'yi tam anlamıyla kontrol etmesini sağlıyor. Sonar sistemleri özellikle firkateyn, mayın avlama gemileri ve denizaltılar için vazgeçilmez sistemler olarak tanımlanıyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ŞAHABETTİN AYTEKİN :

böylesi̇ne değerli bi̇r asker ve bi̇li̇m i̇nsanini nasil harcarsiniz ey genelkurmay ve savunma bakani.bu hai̇nli̇ktende öte..yaziklar olsun si̇zlere.

o kutup :

ihanetin bedeli vardır. bir gün bu ihaneti yapanlar mutlaka cezalarını görecektir. allah türk ordusunu ve türk milletini hainlerin şerrinden korusun. amin

SAKİNE MERAL :

ülkemi̇zi̇n mi̇lli̇ konulardaki̇ herzamanki̇ duyarliliği sahi̇plenmesi̇ yeni̇ bi̇r olay deği̇l i̇yi̇ etmi̇ş gi̇tmekle

yurdagül şahinkaya :

Bu iktidar cemaatle beraber ülkemizi bitirmek için çeteleşmiştir ve ülkemize karşı düşman kuvvetlerdir.... BUNLARI BİTİRMEK (SANDIĞA GÖMMEK) ZORUNDAYIZ! VATAN İÇİN

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar