banner864

'Bu hareket Türk Milleti tarafından asla affedilmeyecek' 25 Nisan 2014, 17:36

Başbakan Erdoğan'ın özür niteliğindeki taziye mesajına emekli diplomatlar da tepki gösterdi. Eski Dışişleri Müsteşarı Nüzhet Kandemir, taziye mektubunun Türkiye'nin soykırım yalanı ile mücadelesine darbe vurduğunu belirtti.

'Bu hareket Türk Milleti tarafından asla... paylaşan: ulusalkanal
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 1915 tehcirinde hayatını kaybeden Ermeniler'e Türkiye'nin Ulusal Egemenlik gününde taziye mesajı yayımlamasına Emekli diplomatlar tepki gösterdi.

Eski Dışişleri Müsteşarı Nüzhet Kandemir, Erdoğan'ın taziyesini "Ermeni meselesindeki Türkiye'nin haklı tezlerine vurulan bir darbe" olarak yorumladı.

Kandemir, taziye mektubunu Ermeni diyasporasının delil olarak kullanacağına dikkat çekti.

Emekli Büyükelçi Alev Kılıç da İsviçre Devleti'nin taziye mesajını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Daire'de kullanacağını belirtti.

Kılıç ayrıca AİHM'in Perinçek davası kararının devlet politikası olarak kullanılması gerektiğine vurgu yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

soy kırım değil vatan savunması. ama vatansızlar ne anlar

GÜRKAN AYIŞIĞI :

abd,ab ve israil in desteği ile kuzey ırak kürdistan devletine adım adım giderken kullandığı yalanları ve politikaları ile türkiye'yi parçalamaya başladılar.yakın bir gelecekte ermenilerden özür dileyip ileriye dönük kuzey doğuyu ermenilere tazmninat ve toprak verip vatana ihanetini tamamlayacak.kurtuluş savaşında şehit düşen yüz binlerin kemiklerini sızlatacak.sonra belki sıra gavur diye tabir ettiği izmir'e gelecek.rum toprağı yapmak için.kimbilir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar