Bu kadarına da pes! Madenci ocağa hapsedildi! 28 Mayıs 2014, 20:53

Zonguldak'taki ocaklarda akıl almaz bir uygulama ortaya çıktı. Üzülmez'deki kömür ocağında madenciler yerin yüzlerce metre altına indi, kapı ise üzerlerine kilitlendi. Nedeni de mesai bitmeden ocaktan çıkışları önlemek.

MADENCİ OCAĞA HAPSEDİLDİ! paylaşan: ulusalkanal
Zonguldak'taki maden işçilerine yapılan uygulama bu kadarına da pes dedirtti! Madenciler yerin yüzlerce metre altına indi, tek çıkış yolları olan asansör kapıları ise üzerlerine kilitlendi.

Akıllara zarar olay Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü maden ocağında yaşandı. Kurum yetkilileri, işçilerin ocaktan erken çıkmaması için asansör çıkış kapısına asma kilit vurdu, madenciyi ölüm ocağına hapsetti.

İçeride kalan işçinin imdadına sendika yöneticileri koştu. Asansör çıkış kapısındaki asma kilit çekiçle kırıldı, işçiler kendini dışarı attı. Olaya büyük tepki vardı.

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, durumun iş kazalarına davetiye çıkardığını söyledi.

Maden işçilerini ocağa hapseden uygulama Üzülmez'de hala sürüyor.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

gerek yok :

nerede yaşıyoruz be kardeşim tam bir kölelik başlamış ülkemizde haberimiz yok aslında son dönemde çalışma şart ları bir çok iş yerinde aynı

Fatma Tan Kutlu :

Kölelik düzeni kurmuşlar. Tam bir rezalet isyan etmemek elde değil.

Şart mı? :

bu uygulamayla işçiler neye zorlanmak isteniyor. kapıyı üzerine kapatmak ta ne demek? adam her şeyi göze alıp istifa etmek istediyse ne olacak? sen kim oluyorsun da özgürlüğü kısıtlayabiliyorsun?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar