banner864

Bu nasıl rektör! 26 Mayıs 2014, 22:36

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzun, üniversiteyi medrese sandı, Sanatçı Müjdat Gezen'e sansür koydu. Gezen'in üniversitede katılacağı söyleşi, "siyasi konuşma ihtimali" gerekçesiyle iptal edildi. Başbakan Erdoğan'ın doktoru olarak tanınan Rektör Füzun, dekanlığın verdiği izni iptal etti. TÜMÖD ve öğrenciler karara sert tepki gösterdi.

Bu nasıl rektör! paylaşan: ulusalkanal
Türkiye'nin en güzide üniversitelerinden İzmir 9 Eylül Üniversitesi, Rektör Mehmet Füzun'un sansür ve yasağıyla büyük bir skadala imza attı. Sanatçı Müjdat Gezen ve Gazeteci Uğur Dündar söyleşisi Rektörlük tarafından iptal edildi.

Yönetimin iptal gerekçesi tam bir rezalet. Başbakan Erdoğan'ın doktoru da olan Rektör Füzun, Gezen ve Dündar'ın "siyasi konuşma ihtimali" bulunduğunu söyledi.

Kararın duyulması gecikmedi. Cumhuriyetçi Düşünce Topluluğu Başkanı Ekrem Erkin Saçlı, karara sert tepki gösterdi.

Tüm Öğretim Elemanları Derneği İzmir Şube Temsilcisi Prof. Dr. Kayhan Kantarlı da bir açıklama yaptı. Kantarlı, Soma faciasının ele alınacağı endişesiyle söyleşinin iptal edildiğini söyledi.


HABER-KAMERA: YALÇIN ODABAŞI


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Nevin :

Bundan bir tanede Ege Üniversitesinde var.. Kendi başarılarıyla rektör olamamis ögretim görevlilerinden ne bekleniyor ki.....

Oral Sadıçlar :

bu üniversitenin eski bir mezunu olarak rektör beyin bu davranışını kınıyor ve bu davranışın bu günkü modern özgür dünyanın kurallarına asla uygun düşmediğini söylemek zorundayız.

Polat :

Yazik yazik sizin gibi Aydin lar olmaz olsun guzelim cumhuriyeti ne halé getirdiniz...!

mehmet yılmaz :

Bu konudaki kararı ile ilgisiz olarak... mehmet füzün babadır baba. Bildiğinuz baba

metin tanir :

Rektor olmus fakat hur olamamis. yaziliklar olsunm insan uzuluyor halinize.

Filiz Fırat :

kutlu doğum haftası lokması döktüren bir rektörden ne beklediğinizi anlamıyorum adam araziye uymuş daha ne seçerken kendini saklamadıki

sydneyden turan :

tam ortacag karanligina donmus benim ataturkumun turkiyesi yazik bu vatan dagilacak gibi.

tatar :

bunlar ulkenın onde gelenlerı yanı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar