banner864

Bu sefer Sadullah Ergin'le konuşması çıktı 04 Mart 2014, 01:26

Başbakan Erdoğan ile Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçtiği iddia edilen iki telefon görüşmesi daha ortaya çıktı. Ses kayıtlarında yargıya müdahalenin konuşulduğu iddia edildi. Kayıtlarda, Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses Aydın Doğan hakkındaki davayla ilgili devreye giriyor. Ergin'in yargıda kadrolaşma itirafı ve Balyoz sanığı bir albayın kurtarılması da görüşmede gündeme geliyor.

Telefon kayıtlarında yargıya müdahalenin konuşulduğu iddia ediliyor. Aydın Doğan'ın SPK'nın şikayeti üzerine açılan ve İstanbul 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davasına müdahale konuşuluyor.

Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses, yerel mahkemenin beraat kararıyla ilgili girişimde bulunulmasını istiyor. Ergin ise Yargıtay Ceza Genel Kurulu Başkanı'na dosya ile ilgili hassasiyeti aktaracağını belirtiyor. Ergin'in, "Orada sorun olmaz sayın başbakanım" dediği iddia ediliyor.

Görüşmede, Hakim Abuzer Kara hakkında fişleme yapıldığını gösteren konuşmalar geçiyor. Ergin, o hakimin Alevi olduğunu söylüyor.

Erdoğan - Ergin görüşmesindeki bir diğer iddia ise yargıda kadrolaşma itirafı. Eski Bakan Ergin, avukatlıktan 2 bine yakın arkadaşlarının sisteme transfer edildiğini ifade ediyor. Görüşmelerden, AKP'nin dengeyi bu atamalar yoluyla sağlamaya çalıştığı anlaşılıyor.

Görüşmedeki bir iddia ise Balyoz Sanıklarından "Hüseyin" isimli bir albayın durumu ile ilgili. Eski Adalet Bakanı Ergin, "Hüseyin Albay'ın durumuyla ilgilendiklerini ve dosyanın YAŞ toplantısına yetişeceğini aktarıyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar