banner864

Bu sefer tanık olarak ifade verdi 15 Ekim 2014, 15:16

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin, "yeniden yargılama" kararı üzerine; Haluk Kırcı tekrar açılan Bahçelievler Katliamı davasında ifade verdi. Kırcı, 7 TİP'li geçten 5'ini kendisinin, 2'sini de Abdullah Çatlı'nın öldürdüğünü söyledi.
Bahçelievler Katliamı Davası'ndan hüküm giyen Haluk Kırcı, AİHM'nin yeniden yargılama kararı üzerine açılan davada bu sefer tanık olarak konuştu.

Bursa Cezaevi'nden sesli ve görüntülü sistem üzerinden ifade veren Kırcı, " 5 kişiyi ben infaz ettim, 2 kişiyi Abdullah Çatlı" dedi.

Bahçelievler'deki eylemi Kürşat Poyraz, Mahmut Korkmaz, Ercüment Gedikli ve Abdullah Çatlı ile birlikte yaptıklarını, "bu kişilerin peşlerinde aylarca dolaştıklarını" söyleyen Haluk Kırcı, "eylemin, o günkü şartların gereği olduğunu" savundu.

Kırcı,"İnfaz ettim derken, bunu göğsümü gere gere söylemiyorum. O günkü şartlar içinde inanmış bir militandım. İliklerime kadar inanmıştım. Yüz kişi de gelse öldürecektim." dedi.

Türkiye İşçi Partisi'ne üye 7 üniversiteli öğrenci 8 Ekim 1978'de Ankara Bahçelievler'de Haluk Kırcı ve Abdullah Çatlı'nın başında olduğu çete tarafından katledilmişti.ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

salih sarıca :

pis katil

mdd :

buna infaz değil katletmek denir. o dönemlerden seni tanırım lakabın ölüm makinesiydı

cenap aytepe :

işte ülkeyi getirdiğinız durum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar