banner864

Bu ses kaydı ortalığı karıştıracak 24 Şubat 2014, 21:23

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları bu kadar da olmaz dedirtti. Kayıtlarda Bayraktar'ın, kent yağmasıyla ilgili "ne kadar pis iş varsa bana yaptırtıyorlar" dediği öne sürüldü. Eski Bakan görevinden istifa etmeden önce "talimatları Erdoğan'dan aldım" demişti.
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı'nın Erdoğan'dan aldığı talimatlar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Karşı gazetesi, Bayraktar'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını yayınladı. Burada Erdoğan Bayraktar, arazi rantı için yaptığı kanun dışı uygulamaları itiraf ediyor, hatta bir araziyle ilgili "bizi asarlar" diyerek, girşilen hukuksuz işlerin boyutunu ortaya koyuyor.

Bakan Bayraktar kayıtlarda KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ile Etiler Polis Okulu ve Çatalca'da bir arazisinin durumu hakkında konuşuyor. Bayraktar telefon telefonda "Ne kadar pis iş varsa bize yaptırmaya kalkıyor. Kuşdili'ni imara açtı, bana 20 defa telefon açtı, 'burayı tasdik et' diye. SİT alanı, doğal SİT alanı demiyor, imar yapıyor." diyor. Bayraktar'ın "bana pis iş yaptırmaya kalkıyor" dediği isim ise İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk.

Baştürk sıradan bir isim değil, Baştürk Başkan Erdoğan ile aynı yolsuzluk davasından yargılandı. Baştürk, hakkındaki "zimmet, ihaleye fesat karıştırmak, görevi ihmal" suçlamalarından, 3 Kasım 2002'de milletvekili olarak kurtuldu.

İkinci konuşmada Çatalca'daki bir arazinin imara açılmasıyla ilgili... Bakan Bayraktar, Kiptaş Müdürü Yıldırım'a, "Ben neye istinaden yapayım bunu? Bizi asarlar ya!" dediği görülüyor.

Yolsuzluk Soruşturması fezlekesine göre konuşmalar "mutlu" sonla bitiyor: Fezlekede "Erdoğan Bayraktar'ın 'konuyu Vedat ile konuşacağım', 'bunu halledeceğiz, halledeceğiz bak tamam...' dedikleri tespit edilmiştir." ifadeleri yer aldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

SEFA ŞAHİN :

nere baksak ne zaman bir haber izlesek hep yolsuzluk hep rüşvet. usandik usandik.

E.özaydin :

türkiyedeki sag ve dinci iktidarlar , demokrasinin bir unsuru degildirler , devletin, ülkenin ve halkin bütün degerlerini yagmalamak icin kurulmus mesru zemine oturulmus , büyük bir mafyadir ,buyurun size en güzel örnegi, aksini söyleyen varsa ciksin ortaya

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar