banner864

Bu yıl mezuniyet töreni yapmayacak! 12 Nisan 2014, 16:48

Protesto korkusu mezuniyet törenini iptal ettirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi yönetimi, dev konserlere evsahipliği yapan İTÜ Stadyumu’ndaki toplu mezuniyet törenini iptal etti. İptal kararına gerekçe olarak, 'kapasite yetersiz' denildi. Toplu mezuniyet töreninin iptal edilmesi, öğrencilerin tepkisine neden oldu.
Protesto korkusu İTÜ Stadyumu'nda yapılan mezuniyet törenini iptal ettirdi.

İTÜ yönetimi, 2013-2014 mezuniyet töreninin toplu halde yapılmamasına karar verdi. Kararda, dev konserlerin yapıldığı İTÜ Stadyumu'nun kapasitesinin, mezuniyet töreni için "yetersiz" olduğu savunuldu.

Üniversite yönetiminin bu kararı almasında 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreninde yaşananların neden olduğu belirtildi. Törende, öğrenciler Haziran eylemlerine destek vermiş, aileler ve akademisyenler de öğrencileri alkışlamıştı.

İTÜ Rektörü Mehmet Karaca konuşması sırasında protesto edilmişti.

"Kapasite yetersiz, tören çok uzun" açıklaması yapan İTÜ yönetimi, mezuniyet törenlerinin 8-11 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını ve her fakültenin kendi törenini düzenleyeceğini duyurdu.

Öğrenciler, karara sosyal medyada tepki gösterdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Savaş Gülşen :

i̇nsanların biraraya gelmelerinden neden bu kadar korkuyorsunuz ey bilim adamı kılıklı yobazlar.. geçen yıl ki mezuniyet töreni fotoğraflarındaki mizahtan mı korktunuz??

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder