banner864

Bu zulüm bitecek 06 Şubat 2014, 19:29

BDP'lilere jet hızıyla işletilen hukuk, söz konusu İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek olduğunda yaya kaldı. Tutuklu BDP milletvekillerinin dosyasını bir gün sonra işleme koyan Anayasa Mahkemesi, Perinçek ile ilgili 8 aydır ayak sürüyor. Anayasa Mahkemesi'nin emsal kararı uygulanmıyor, Ceza Muhakemesi Kanunu işletilmiyor. Doğu Perinçek, anayasa ve yasalara rağmen tutuklulukta 6 yılı dolduruyor.
 Tutuklu BDP'li milletvekilleri jet kararla tahliye eden Anayasa Mahkemesi, 8 aydır İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in dosyasını görüşmedi.

BDP'liler 31 Aralık'ta başvurdu, 2 Ocak'ta Anayasa Mahkemesi'ne ulaştı. Adalet Bakanlığı aynı gün görüşünü açıkladı, tutuklu milletvekilleri jet hızıyla tahliye edildi.

İşçi Partisi Lideri'nin dosyası ise tam 8 aydır Anayasa Mahkemesi'nde görüşülmeye başlanmadı.

Türkiye 30 Mart seçimlerine giderken Perinçek, tutuklu. Üstelik bu hukuk cinayeti, kanundaki azami süre aşılmasına rağmen göz göre göre işleniyor.

Yüksek Mahkeme'nin 10 yıl tutukluluğu Anayasa'ya aykırı bularak iptal ettiği kararı uygulanmıyor. Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yazılı tutukluluk üst sınırı işlemiyor. Ergenekon Mahkemesi ise dosya elinde olmasına rağmen, talepleri gündemine almadan reddediyor.

İşçi Partisi'nin siyasi faaliyetlerinin engellendiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz, "Bu kanunsuzluğa son verilmeli, Perinçek’in Anayasa Mahkemesi’nde bekletilen başvurusu ivedilikle karara bağlanmalıdır" dedi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Cengiz Tavasli :

bircok kafasi calisan adam bosuna demiyor;bu akapekaka sivil darbe yapti diye !!!! darbeciler birbirini korumak ve kayirmakla mesgul.ancak her diktatörün bir son günü geliyor,buna careleri yok iste,sonunu birlikte görecegiz.kötü sona yaklasiyorlar !!!!

mdd :

birileri rte ile kol kola giren ve türkiye'yi bölmek için enstrüman rolünü oynayanlar,sayın perinçek ise buna şiddetle karşı çıkıp bedel ödeyen.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar