Bugün günlerden sessiz çığlık 15 Mart 2014, 23:12

Ergenekon'dan çıktılar, Sessiz Çığlık'ta buluştular! Silivri Cezaevi'nden çıkan yurtseverlerin ilk işi; tutsak komutanların yakınlarının Sessiz Çığlık'ına ses vermek oldu. Vardiya Bizde de konuşan komutanlar yurttaşlarla kucaklaştı, "mücadeleye devam" dedi

VARDİYA YENİDEN ONLARDA paylaşan: ulusalkanal
 Serbest kalan yurtseverler ayaklarının tozuyla dışarıdaki mücadeleye merhaba dedi.

İstanbul'da düzenlenen Sessiz Çığlık eylemine katılan komutanlar "son yurtsever serbest kalana kadar mücadeleye devam" dedi.

Yurtseverler ve Vardiya Bizde Platformu üyeleri hep bir ağızdan tertibin hedefini haykırdı.

İlk söz Türk Ordusu'na tertiplere tepki olarak Donanma Komutanlığı'ndan istifa eden Oramiral Nusret Güner'indi. Güner, kendisine kınama cezası veren Genelkurmay Başkanı'na seslendi.

5 yıl 2 aylık tutukluluğun ardından tahliye olan Mustafi Deniz Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım tertibin arkasındaki gücü işaret etti, Türk Ordusu'nu uyardı.

Telefonuna emniyette terörist rehberi yüklenerek tutuklanan Teğmen Mehmet Ali Çelebi de Vardiya Bizde Platformu üyeleriyle kucaklaştı.

Teğmen Çelebi, önce cezaevlerinde nöbete devam eden komutanlarını selamladı, ardından mücadelenin parolasını tekrarladı.

Emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın da aklı cezaevinde bıraktığı silah arkadaşlarındaydı...

Gazeteci Tuncay Özkan da Vardiya'ya katıldı. 6 buçuk yıl tutsaklığın ardıdan serbset kalan Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Tuğamiral Alaettin Sevim ve Emekli Albay Fuat Selvi de eylemdeydi.

Haber: Gizem Güneş
Kamera: Şengül Derin

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar