banner864

Bülent Demiral kansere yenik düştü 20 Nisan 2015, 11:47

Demokratik Türkiye mücadelesine hayatını adayan Eski Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği Genel Başkanı Bülent Demiral kansere yenik düştü. Ulusal Kanal'a kuruluşundan itibaren büyük emek sarfeden Demiral'ı Ulusal Kanal Genel Müdürü Turhan Özlü anlattı. Özlü, ''Kanalımızın yoktan var edilmesinde, her zerresinde bir emeği vardır'' dedi
Hem memleketinde, hem de gurbette yıllar boyu Türkiye'nin bağımsızlığı ve birliği için mücadele veren Bülent Demiral hayatını kaybetti.
Almanya'nın Honnever kentinde yaşan Demiral, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Demiral, dün akşam kansere yenik düştü.
Genç yaşlardan itibaren siyasetin içinde olan Demiral, Avrupa'da Türklerin bir araya gelmesine önderlik etti. Aşağı Saksonya'da ADD'yi kurdu. Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği'nin Genel Başkanlığını yapan Bülent Demiral, 2012 Berlin Milli Anayasa Kurultayı´nın da mimarıydı.
Demiral, Ulusal Kanal'ın kuruluşundan itibaren de kanalımızın hep yanındaydı. Ulusal Kanal Genel Müdürü Turhan Özlü, Bülent Demiral'ı anlattı.
"Ulusal Kanal'ın kuruluşundan itibaren bu güne kadar hiç ara vermeden kanalımıza her zaman destek olmuş kanalımızın Avrupa'da her bakımdan temsil etmiş ve bugüne ulaşmasında çok büyük emekleri olan değerli bir arkadaşımızdı. Yoktan varedilmesinde bu kanalın 15 yıldır onun her zerresinde gerçekten bir emeği vardır."

Özlü, Demiral'ın hayal ettiği Türkiye için mücadelesine vurgu yaptı. O örgütlü bir mücadelenin parçası oldu dedi.
"O Türkiye'nin bu Tayyip Erdoğanlar tarafından yönetilmesinİ bu batı sistemi tarafından onların işbirlikçileri tarafından yönetilmesini asla kabul etmedi. Daima bir devrimci seçenek için çalıştı. Ve o seçeneğin bir parçası oldu örgütlü bir parçası oldu."

Vatan Partisi'nin çınarlarından olan Bülent Demiral için ilk tören bugün Honnover'da yapıldı. Demiral'ın naaşı Türkiye'ye getirilecek, Çarşamba günü saat 13:00'de İstanbul Bahçelievler Soğanlı Merkez Camisi'nde tören düzenlenecek.Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek'ten başsağlığı mesajı
Bülent Demiral dünyamızdan demir aldı.
Ona son görevimizi yapacağız.

Bülent Demiral dünyamızdan demir aldı.
Ama yüreklerimize demir attı.
40 yıllık parti neferi, örnek devrimci karakteriyle
bizleri ayakta tutan büyük geleneğin yaratıcılarındandır. Ailesinin ve partililerin acısını yürekten paylaşıyor,
başsağlığı diliyoruz.
Ona son görevimizi yapacağız.

22 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 13:00´da İstanbul Bahçelievler Soğanlı Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlenecektir.


Haber: Hüsna Sarı
Kamera: Mevlüt Aydoğan

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder