banner864

Bunu da gördük: Savcılık suç unsuru bulamadı 30 Nisan 2014, 19:26

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bölünme açılımında suç unsuru bulamadı. Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, BDP Milletvekilleri ve akil adamlar hakkında yapılan suç duyuruları hakkında takipsizlik kararı verildi. Savcılık kararda skandal niteliğinde ifadelere yer verdi, adeta iktidar adına savunma yaptı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK ile ortak yürütülen açılım sürecinde suç unsuru tespit edemedi. Çok sayıda suç duyurusunu tek dosyada birleştiren savcılık takipsizik kararında skandal ifadelere yer verdi, adeta AKP hükümetinin ve bölünme açılımının savunuculuğuna soyundu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve akil adamlar hakkında "bölücülük ve terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlamalarıyla yapılan başvurular soruşturmaya değer görülmedi.

PKK ile birlikte yürütülen açılımı "Bakanlar Kurulu’nun terörle mücadele ve terörü bitirmek amacıyla yaptığı siyasi faaliyet" olarak değerlendirildi. Savcılık, "Bakanlar kurulu kararıyla yürütülen faaliyetler hakkında işlem yapma yetkimiz yok" dedi.

Takipsizlik kararında; TSK, Emniyet ve MİT'in teröristlerin ülke dışına çıkmasına izin vermesi de "terörü bitirmek için kanunların verdiği yasal görev" olarak tanımlandı.

Takipsizlik kararında BDP milletvekilleri ve akil adamların açılımın başarıya ulaşması için görevlerini yaptıkları vurgulandı.

Savcılık, PKK ile birlikte yürütülen çalışmalarla ilgili genel değerlendirmesinde de "açılımın terörü bitirmek için başlatı, suç unsuru yoktur." dedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK ile ortak yürütülen açılım sürecinde suç unsuru tespit edemedi. Çok sayıda suç duyurusunu tek dosyada birleştiren savcılık takipsizik kararında skandal ifadelere yer verdi, adeta AKP hükümetinin ve bölünme açılımının savunuculuğuna soyundu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

zeynep ekimu :

Ülke bölündü hala suç yok diyen savci Türk vatandaşı olamaz.pkk akp tek parti ikiside kapatilmali.yuce divanda yargılanmali.kanunlar uygulanmiyacaksa niye bu hakimler savcilar o makamlari işgal edip boşuna maaş alırlar.kapatin adliyeleri gitsin.masumlara hapse atmaya yarayan suçluları serbrst birakan adalet adalet degildir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar