banner864

Burak'ın 15 milyon dolarlık yeni gemiciği 12 Nisan 2014, 12:43

Başbakan Erdoğan’ın armatör oğlu Burak Erdoğan "gemicik" filosuna 15 milyon dolar değerinde “Penyez” adında bir gemi daha ekledi.
MB Denizcilik'te ortağı Mert Mecit Çetinkaya’nın elindeki hisseleri alarak şirketin yüzde 99'una sahip olan Burak Erdoğan gemilerin işletmeciliğini ortağı Çetinkaya'ya yaptırmaya devam etti. Çetinkaya aynı zamanda Üsküdar Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya'nın oğlu. Oğul Çetinkaya’ya ait Manta Denizcilik Şirketi tarafından işletilen gemilerle ilgili bir değişiklik şirketin internet sitesine bakılınca anlaşıldı.

Manta Denizcilik, resmi sitesinde “filomuz” adı altında şimdiye kadar, Safran-1, Sakarya, Cihan, Bosna, G.İnebolu adlarında 5 gemi tanıtılırken, söz konusu filoya “Penyez” adında 6. Gemi eklendi.

15 milyon değerinde

Eski adı "Pasific Chikusa" olan Güney Kore yapımı gemi, satın alınmadan önce Güney Kıbrıs Rum bayrağı taşıyordu. Adı "Penyez" olarak değiştirilen geminin şu anda Marshall Adaları bayrağı taşıdığı belirlendi.141 metre uzunluğunda 9994 groston ağırlığındaki kuru yük gemisinin değerinin 15 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

İMO numarası 9200574 olan Penyez gemisinin 4 ambarı ve 3 vinci bulunuyor. Gemi en son olarak Hindistan’ın Sanghi limanından mal aldıktan sonra Birleşik Arap Emirliği’ne bağlı Mina Saqr Limanına doğru Hint Okyanusunda yol alıyor.

Derya Derviş
Aydınlık


Yorumlar

TC.Vesile kaynar :

Hay maşallah oğulcuğu gemilere yenilerini ekliye dursun babasıda Türkiyede halkın ümüğünü sıkadursun zamlar yaparak yasaklar koyarak imanını gevrete dursun ne diyelim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder