banner864

Bursa'da garip koku, polis alarmda 20 Mart 2014, 15:24

Bursa'da Erdoğan'ın mitingi öncesi Yıldırım ve Osmangazi'de hissedilen ağır koku yüzlerce öğrenciyi hastanelik etti.
 Bursagaz 11 ekiple şüphe edilen noktalarda yaptığı seviye ölçümlerinde herhangi anormal bir durum olmadığını tespit ederken, kokunun meteorolojik değişimden dolayı havada oluşan ozon gazı (O3) ile benzerlik gösterdiği öne sürüldü.

Yıldırım ilçesinde 4 okulda öğrenciler mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesi ile Çekirge Çocuk Hastanesi'ne yüzlerce öğrenci getirildi.

Sabah saatlerinde Bursa ovası, Kestel,Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde hissedilen koku polis, itfaiye ve Bursagaz'ı alarma geçirdi. Bursagaz yetkilileri yaptıkları ölçümlerde herhangi bir doğalgaz kaçağı, sızıntı veya benzeri bir durum olmadığını bütün noktalarda yaptıkları ölçümle belirlediler. Kokunun kimyasal bir sızıntıdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı araştırılırken, bazı uzmanlar kokunun topraktan oluşan ozon gazı ile benzerlik gösterdiğini iddia etti.

Kokunun kaynağıyla ilgili bir başka iddia ise Erdoğan’ın Bursa mitinginde olası protesto gösterilerine karşı polisin kullanacağı biber gazı stoklarında sızıntı meydana gelmiş olabileceği yönünde.

Yıldırım'da ise bazı okullarda panik yaşandı. Güllük Mahallesi Yıldırım İmam Hatip Okulu, Haşimişcan İkokulu, Yiğitler Gülhanım Karasu Okulu ve Namazgah Okulu'nda bazı öğrenciler kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürüldü. Çok sayıda öğrenci Şevket Yılmaz Araştırma ile Çekirge Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı. Ambulanslar alarma geçerken, hastanelerin acil servisleri öğrencilerle doldu.

Halk Sağlığı, polis ve itfaiye ekipleri olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kestel :

koku bursa cimento fabrikasının yaktığı kimyasal atıklardan kaynaklanıyor

Lusek :

rahatsız edici bir koku idi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar