banner864

Büyükada'ya cami yapılıyor 16 Nisan 2015, 11:30

Tüm itirazlar reddedildi, Büyük Ada'ya cami yapılacak. Büyükşehir Belediyesi'nin Ada'ya cami yapılması kararına, Adalar Belediyesi ve meslek örgütleri itiraz etmişti. İtiraz kabul görmedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi itirazı oy çokluğu ile reddetti.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tartışılmaya başlanan Büyük Ada'ya cami projesi hayata geçiriliyor. Cami yapımına karşı son engel de ortadan kalktı.
Tlimat üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi harekete geçmiş, belediye meclisinde bu yönde karar alınmıştı. Büyükada İskelesi'nin yakınında yer alan eski TEDAŞ binasının bulunduğu 465 metrekarelik alana cami yapılması kararlaştırıldı.

Ancak Adalar Belediyesi, Mimarlar Odası ve İstanbul Adaları Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği karara itiraz etti.

Adalar'da 8 manastır, 16 kilise, 2 sinagog ve 7 cami olduğu, bu nedenle yeni bir ibadethaneye ihtiyaç olmadığı itiraza gerekçe gösterildi.

Ancak itirazlar kabul edilmedi. İtiraz İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülerek oy çokluğu ile reddedildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

bunakkaptan:

hastane veya göz ve diş polikliniği çok daha iyi olurdu ibadet etmek isteyen evinde de edebilir ama lodos olan bir havada vapurlar işlemeyince acı çeken insanlar hastaneye gidemezler. bu adina büyük şehir meclisi denilen avantacilar kurumunda hiç

mitrasit :

bu cami yaptıkları araziler hazine arazisi iken, yani bu arazilerde inanan inanmayan herkezin hakkı varken hangi mantıkla inanmayan yada diğer mezhep ve dinlerden insanların haklarını gasp ederler. sorsan islam barış ve hoş görü dinidir derler.

melsa :

müslümanlık ta tek sayı iyidir...7 de iyi tılsımını bozma...

TC KIz :

aaahhh gulduk yani bir adalar eksikti oralara da cami yapilacak!!! halkin bir suru problemlerini cozmek varken paralar nasil da bosa harcaniyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar