banner864

Büyükelçi'den şok sözler 09 Ocak 2015, 15:24

Yunanistan'a giden Talat Paşa Komitesi üyelerinin sınır dışı edilmesine Atina Büyükelçisi Kerim Uras'tan şok edici yorumlar geldi. Büyükelçi, Kerim Uras “Eylemi duyurmamanızı söylemiştik. Bakın başınıza bunlar geldi” dedi. Büyükelçi, yaşanan skandaldan Yunanistan'ı değil, vatan savunması yapan Talat Paşa Komistesi'ni sorumlu tuttu.

Büyükelçi'den şok çıkış paylaşan: ulusalkanal
Atina Büyükelçisi Kerim Uras, Talat Paşa Komitesi üyelerinin sınır dışı edilmesi kararına şaşırtıcı tepkiler verdi.

Ankara'daki büyükelçiler konferansında Ulusal Kanal Ankara Haber Müdür Osman Erbil'e özel değerlendirmeler yapan 
Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras, Yunanistan makamları yerine Talat Paşa Komitesi'ni suçladı. Büyükelçi Uras, "eylemi duyurmamanız için sizi uyarmıştık" dedi.

Büyükelçi Uras, AKP iktidarının Sintagma Meydanı eylemi engelleme girişimlerini savundu. Kerim Uras, "Büyükelçiliğin telkinlerini yanlış bir şekilde yansıttınız. Eylemeden önce haber yapılmamasını söyledik. Gidersiniz yaparsınız, sonra duyurursunuz” ifadesini kullanıdı.

Uras, basın açıklamasının duyurulmasına neden karşısınız sorusuna da ilginç bir yanıt verdi. "Bakın başınıza bunların geleceği belliydi" dedi.

Türkiye'nin Atina Büyükelçisi, Atina'da bazı Ermeni grupların da eyleme başladığını belirtti. Uras, bu gelişmeden de Talat Paşa Komitesini sorumlu tuttu. 

Uras, Türk vatandaşlarının sınırdışı edilmesi konusunda girişimlerde bullunacaklarını ancak sonuç almanın zor olduğunu ifade etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

E BCOGLU :

ey talat pasa komitesi üyeleri sizi kutlar dogruluk icin yürüyen ayaklarinizi yazan ellerinizi öpeyim

E BCOGLU :

biravu ferudun sizin gibi yurt severler cogalmalidir siysiler dahil bizden tarhimizi yillarca gizlediler ermenileri simarttilar burada gelmis gecmis siyasilerimizin egitimcilermizin sucu büyüktür

erkan bicoglu :

avrupanin fikir ve ifade özgürlügü ancak onlarin dedigini düsünürseniz talat pasa komotesini kutluyorum birkiside olsa o bildiri okunmusya haksiz suclamalara dikduran talat pasa komitesine dünyanin her yerinde destek verenlerimiz cogalmalidir

Feridun :

eyyy büyük elçi;vatan savunmasını gümrükten mal kaçırmamı sandın?görevinide böyle mış yapıyomuş gibimi yapıyosun?

tc.ibrahim :

şu pişkinliğe bak pes vallahi.yunan hükümetine tepki göstereceğine sonuç al yada alma tepkisini koyacağına haklı davamızda vatan savunması için oraya gitmek isteyen vatanseverleri eleştiriyor.gün gelir hesabı sorulur elbette

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar