banner864

Çalışma Bakanı'ndan yine çok konuşulacak açıklamalar 06 Kasım 2014, 12:42

Maden facialarının nedeni, ocakların modern yapıda olmamasıymış! bu gerekçesi Çalışma Bakanı Faruk Çelik gösterdi. "2014'te, 60 model arabayla iş yaparsanız, bu olur" diyen Bakan Çelik, "Her an başka kazalar yaşanabilir" diyerek gelecek faciaların haberini verdi...
"Madenin kapatılmaması için 50 kişi araya giriyor" diyen Çalışma Bakanı Faruk Çelik, yine çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Maden kazalarıyla ilgili konuşan Çelik, faciaların sorumluluğunu üzerinden atmaya çalıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, "Şimdi beni ve benim bürokratlarımı sorumlu tutmak sorunu çözecek mi? Bu tür olayların tek sorumlusu biz miyiz? Tüm muhataplara bakmak lazım. Benim tarafımda sadece teftiş var. Bu işin tek tarafı biz miyiz? " diye konuştu.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'e göre yaşanan faciaların asıl nedeni madenciliğin modern yöntemlerle yapılmaması.

Çelik, "2014’te 60 model arabayla iş yaparsanız bu olur. Açıkca söylüyorum, bunu manşet yapın. Bu yapı kaza üretir. Her an benzer olaylar yaşanabilir. Önlemek için ne yapacağız? Teknoloji ağırlıklı havza madenciliği, proje madenciliği yapacağız. Ölümleri önlemenin başka yolu yok." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

CENAP AYTEPE :

bu acilar yaşanmadan önce söçylenecek sözler bunlar bu sözleri̇n anlami bi̇li̇yordum ama beni̇ engelledi̇ler birakta para kazanalim dedi̇ler bende yol verdi̇m ...anlami bu ..yeti̇mler ne olacak..haki̇katen mi̇lleti̇n ....etti̇ler tu.

ayfer :

12 senedir neden yapmadınız

saadet :

Gerçekleri bildiğin halde uygulamadığın için aldığn maaşlar haram oldu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar