banner864

Çanakkale'de ''OHAL'' 23 Nisan 2015, 16:10

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl etkinliklerine Cumhurbaşkanı Erdoğan katılacağı için kentte adeta sıkıyönetim ilan edildi. Çanakkale'de hemen hemen bütün cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı, öğrenci yurtları boşaltıldı.
 Emniyet ve Jandarma Çanakkale'de teyakkuza geçti. Nedeni ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla kente gidecek olması... 
Sol internet sitesinde yer alan habere göre; 23, 24, 25 Nisan tarihleri arasında kentin çoğu cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. 

Çanakkale emniyetinin yayınladığı duyuru ile yurttaşlardan toplu taşıma arçlarını kullanmaları istendi.

Ayrıca Çanakkale Valiliği, Sosyal Bilimler Lisesi'nin kız ve erkek öğrenci yurtlarının Erdoğan'ın korumalarının konaklaması için boşalttı, yatılı öğrenciler evlerine gönderildi.

24 ve 25 Nisan tarihlerinde Çanakkale genelindeki tüm okulllar tatil edildi. Ayrıca yapılacak etkinliğe yurttaşların giremeyeceği bildirildi. 

18 Mart'ta da Başbakan Davutoğlu'nun katılımından dolayı yurttaşlar şehitliğe alınmamış saatlerce yollarda bekletilmişti. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

HÜSEYIN KIVRAK :

ne yaparsaniz yapin canakkale gecilmez gecilemeyecekdir

muhtarturk :

çok şükür vatandaşından korkan cumhurbaşkanı ve başbakanımız var

Durmus Yasar :

türkiye nin yüzeyinde bir tiyatro kurulmus,oradailer istedigi komediyi, trajediyi, traji komediyi oynuyor ve biz de izliyoruz(du bakalim ne oplacak!) diye.

T.C vataninin bekcileri :

hem turk degiliz diyorsunuz ataturku asgiliyorsunuz turklugu ayaklar altina aliyorsunuz hemde sizlere ait olmuyan turkiye icin zaferler verilmis yerlere gidiyorsunuz acaba halk millet tuzaga duserde bakin bizde turkuz atayi seviyoruz bize oy gelircesindenmi yola cikiyorsunuz

ali cemil dik :

zaten halkı içeri almıyorsunuz .halkla beraber değilsiniz kendiniz çalıp kendiniz oynayın bakalım..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar