banner864

Çankaya Köşkü terk ediliyor 15 Ekim 2014, 18:36

Bu yıl 91'nci kez düzenlenecek 29 Ekim Cumhuriyet resepsiyonu ilk kez Çankaya Köşkü'nden farklı bir yerde yapılacak. Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı sıfatıyla ev sahipliği yapacağı 29 Ekim resepsiyonu, Beştepe'de ki yapılan yeni binada düzenlenecek.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ilk kez ev sahipliği yapacağı 29 Ekim resepsiyonu için davetiyeler gönderilmeye başlandı. Milletvekillerine ulaşan davetiyelerde önemli bir detay dikkat çekti.

29 Ekim resepsiyonu bugüne kadar hep Çankaya köşkünde düzenleniyordu. Ancak bu yıl adres değişikliğine gidildi. Resepsiyon davetiyelerinde adres olarak Çankaya Köşkü gösterilmedi.


İşte o davetiye. Resepsiyonun adresi olarak Cumhurbaşkanlığı yazıyor ancak hemen yanında parantez içinde 'Beştepe' ifadesi yer alıyor.

Davetiyedeki bu ayrıntı, Cumhurbaşkanlığı'nın 29 Ekim'e kadar Beştepe'de inşa edilen yeni binaya taşınacağını ortaya koyuyor.

Cumhuriyet kutlamaları 90 yıldır Atatürk'ün Cumhuriyeti kurduğu Çankaya Köşkünde yapılıyordu. Cumhuriyet İlk defa 91'nci yılında Çankaya Köşkü'nden farklı bir mekânda kutlanacak.

Davetin verileceği yeni bina Atatürk'ün kendi öz malı olan hazineye devrettiği Atatürk Orman Çiftliği üzerine yapıldı. Ancak davetiyede Atatürk Orman Çiftliği yerine sadece "Beştepe" ifadesi kullanılması da dikkat çekti.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Adil Aydın :

kendisini çankaya'ya uygun bulmamış.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder