banner864

'Çankaya’dan kaçtılar, Aksaray mezarları olacak' 06 Aralık 2014, 18:07

İşçi Partisi Çankaya İlçe Başkanlığı “Yeniden Atatürk Devrimi İçin Çankaya Buluşması” kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıda konuşan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Tayyip Erdoğan’ın Çankaya’dan kaçtığını söyledi. Kahvaltının ardından İşçi Partisine katılan çok sayıda önemli isime rozet takıldı.
İşçi Partisi Çankaya İlçe Başkanlığı “Yeniden Atatürk Devrimi İçin Çankaya Buluşması” kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıda konuşan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Tayyip Erdoğan’ın Çankaya’dan kaçtığını söyledi. Kahvaltının ardından İşçi Partisine katılan çok sayıda önemli isime rozet takıldı.

İşçi Partisi Çankaya İlçe Başkanlığı’nın Vedat Dolakay Nikah Salonu’nda düzenlediği “Yeniden Atatürk Devrimi İçin Çankaya Buluşması” kahvaltısına büyük katılım oldu. Kahvaltıya konuşmacı olarak Doğu Perinçek katıldı. Konuşmasında Çankaya’nın önemine dikkat çeken Perinçek, “Çankaya İç Anadolu bozkırının ortasında, Ankara’da sadece bir tepe değil. Bizim devrimimizde, Cumhuriyetimizde, İstiklal Savaşımızda, yüreğimizde, bilincimizde Çankaya’nın özel bir adı var. Hiçbir değerle tartışılamaz, karşılaştırılamaz. Biz bugün Çankaya cephesinde savaşıyoruz. Onlar Çankaya’dan kaçtılar, Çankaya’da oturamazlar. Cumhuriyet Devrimini yıkmaya kalkışanlar kendilerine bir saray mezar yaptılar. Aksaray bir mezardır. BOP eş başkanlığının mezarıdır” dedi.

İŞÇİ PARTSİ MUHALEFETTEYKEN DIŞ POLİTİKA BELİRLİYOR

Borçlanma ekonomisinin bir sonu olduğunu ve o sona gelindiğini belirten Perinçek, “İşçi Partisi bir hafta önce Şam’da düzenlenen terör konferansına katıldı. Konferansa katılan 25 ülke vardı. Amerika’nın özel kuvvet komutanları, senatörleri, temsilcileri, istihbaratçıları oradaydı. Belçika, İran, Rusya’dan temsilciler de oradaydı. Bu 25 ülke içerisinde İşçi Partisi’ne birinci sırayı verdiler. İşçi Partisi daha muhalefetteyken dış politikayı belirlemeye başladı. İran ile görüşüyoruz, Mısır’a heyetlerimiz gidiyor. Bir dış politika kuruyoruz. Dış politikamız komşularla barış, yurtta barış, cihanda barış olacak. Bir Batı Asya Birliği kuruyoruz. Batı Asya Birliği ile terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız” ifadelerini kullandı.

Kahvaltıya katılan herkesi İşçi Partisine üye olmaya davet eden Perinçek, “Türkiye’yi bölenler değil birleştirenler, Türkiye’yi borçlandıranlar değil, üretim ekonomisini kuracak olanlar iktidar olacak. Bunlar Türkiye’nin mecburiyetleridir. Bu gökten inmeyecek. Biz yapacağız. Burada oturanlar, Türk Milleti yapacak. Hepimiz sorumluluk alacağız. Bizim görev günlerimiz geldi. Bu kahvaltıya sizi göreve çağırmaya geldim” diye konuştu.

İŞÇİ PARTİSİ’NE ÜYE AKINI

Perinçek’in sözleri sık sık alkışlarla bölündü. Perinçek’in konuşmasının ardından İşçi Partisi’ne katılan farklı mesleklerden çok sayıda yeni üyeye rozet takıldı. İşçi Partisine katılan önemli isimlerden bazıları şunlar: Anayasa Mahkemesi önünde “Adalet Nöbeti”ni başlatan Balyoz davası avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol, E. Emniyet Müdürü Hüseyin Şahin, E. Albay Cemal Gökçeoğlu, E. Albay Sedat Yersen, E. Albay Agah Elibol, E. Albay Güngör Güven, E. Albay Pars Turan, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Mine Berkoğlu, tiyatro sanatçısı Ender Tunçbilek, E. kimya mühendisi Saime Özden, ressam Faruk Oktay Aksoy, ressam Canan Aksoy, sanatçı Asım Ünal Algın, sanat tarihçisi Semiha Çetinkaya, E. Noter Vefa Gürten, heykeltıraş Necdet Can.


Kamera: Tansev Kara


 
Etiketler

Yorumlar

Salih Kundakçı :

sizi dinlediğimiz de sayın perinçek, umutlarımız şaha kalkıyor, gözlerimizden yaşlar akıyor öfke ile.tam bağımsız türkiyenin kurulmasın da ,tam bağımsızlıkçı ve dünyanın en büyük devrimcisi mustafa kemal cephesinde olmaktan onur duyuyorum.eyval

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar