banner864

Çarşı davası yine ertelendi 26 Haziran 2015, 10:08

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyelerinin darbe suçlamasıyla yargılandığı dava savcılık mütalaası için 11 Eylül'e ertelendi. Duruşma için Çağlayan'daki şehit savcı Mehmet Selim Kiraz Adliyesi'nde buluşan Çarşı üyeleri; adliyenin önün stada çevirdi.
Haziran eylemleri nedeniyle Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyeleri Çağlayan Savcı Mehmet Selim Kiraz Adliyesi'ni stadyuma çevirdi.  

Darbeye teşebbüş iddiasıyla yargılanan arkadaşlarına destek için adliye önünde toplanan Çarşı üyeleri, duruşma sonrası arkadaşlarını marşlarla karşıladı.

Duruşmada savcının esas hakkındaki mütalaasını vermesi bekleniyordu. Ancak bir kişinin evinde bulunan silahla ilgili firmaya yazılan yazıya yanıt gelmemesi bu durumu engelledi. İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi; savcılık mütalaası için firmadan yanıt beklenmesine karar vererek duruşmayı 11 Eylül'e erteledi.

Ulusal Kanal'a konuşan Çarşı kurucularından Şevşek Ali Lakaplı Ali Pektaş ruhumuzu yargılayamazlar dedi.

Çarşı üyelerinin avukatı Devrim Alparslan da mağduriyetlerin sona ermesi için bir an önce beraat kararı verilmesini istedi.

2013 Haizan'ındaki Gezi eylemleri nedeniyle açılan davada Beşiktaş taraftar grubu üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi ‘darbe’ suçlamasıyla yargılanıyor. 

HABER: CEMRE DEĞERLİ
KAMERA: BÜLENT ÜNAL

ulusalkanal.com.tr
Fotoğraflar: Nasuh Bektaş
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder